Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мерима Његомир

Од болки не можела да јаде, добила сепса и починала: Ќерката на Мерима Његомир Три месеци по…

Пејачката Мерима Његомир почина во ноември минатата година на 69-годишна возраст, а нејзината ќерка Љубица Његомир сега откри што се всушност случувало за време на борбата на нејзината мајка. Имено, таа најпрво

Пејачката Мерима Његомир беше погребана со песната „Плачам за тебе“

Пејачката Мерима Његомир, која почина во саботата на 68-годишна возраст, беше погребана на Новите гробишта во Белград во Алејата на заслужните граѓани. Таа беше погребана со песната „Плачам за тебе“, која ја свиреа тамбурашите.

Почина пејачката Мерима Његомир

Пејачката на народна музика Мерима Његомир, почина на 69-годишна возраст по кратко боледување. Зад себе остави големи хитови како што се: Иваново корито, Што е убаво кога некој се сака, Се сеќавам на многу други, но таа е и единствената