Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

напад

EУ го осуди нападот во Ирак

Дипломатската служба на ЕУ го осуди вчерашниот напад што се случи во областа Дохук во Ирак, при што настрадаа повеќе цивили, јави дописничката на МИА од Брисел. Нападот се случи вчера близу туристички хотел на границата меѓу ирачкиот

За две недели на Лонг Ајленд се пријавени пет напади на ајкула

Турист кој пливал во плиткото на Лонг Ајленд бил нападнат од ајкула во средата, само неколку часа откако ајкула нападнала сурфер недалеку од локацијата. За само две недели на Лонг Ајленд биле пријавени пет напади на ајкула, а последната

НАПАДНИ РУСКИТЕ НАФТЕНИ ПЛАТФОРМИ ВО ЦРНО МОРЕ! Ракетен напад изведен на 71 километар од Одеса!

Нафтените платформи на руската компанија Черноморњефтегаз во Црното Море повторно беа мета на украинската армија, изјави портпаролот на службата за итни случаи на Крим.„Тоа беше нов напад од страна на украинските војници. Нема повредени“ –

Неколку лица повредени во напад со нож во трговски центар во Шведска: “Ова е обид за убиство!“

Неколку лица се повредени во нападот, најверојатно со нож, во трговски центар во градот Вестерас во централна Шведска. Две лица се пренесени во болница, а едно од нив е тешко повредено. Полицијата добила дојава за инцидентот во вторник во

Рускиот реморкер „Спасител Василиј Бек“ е погоден со Харпун

Во најновиот извештај на британското Министерство за одбрана се наведува дека украинските сили ја потврдиле првата успешна употреба на противбродски проектил Харпун. Нападот, според британските разузнавачи, бил извршен на 17 јуни при

ДРАМА ВО НОРВЕШКА – Луд напаѓач избодел три лица, едно лице е во критична состојба! (фото)

Најмалку три лица се избодени со нож во напад во Нумедал во југоисточна Норвешка, соопшти локалната полиција. Една од жртвите е во критична состојба, а напаѓачот е уапсен, објави медиумската агенција Ројтерс. „Можам да потврдам дека

РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА УКРАИНЦИТЕ ГИ НАПАДНАЛЕ НА НИВНО ТЛО: Еден загинат, тројца ранети во БЕЛГОРОД!

Најмалку едно лице загина, а три се повредени во напад на Украина во југозападниот регион на Русија, соопшти денеска на Телеграм гувернерот на Белгород, Вјачеслав Гладков. Досега едно лице го загубило животот, починало во Брзата

Прва снимка на бруталната тепачна на Делиите и Гробарите : Општ хаос, маскирани хулигани со палки,…

Ужасот од хулиганската тепачка кај Автокоманда најдобро се гледа на снимката од инцидентот која се појави во јавноста. Имено, навивачите на Црвена Ѕвезда излетаа од шумата со палки, каиши и бакли и ги нападнаа симпатизерите на Партизан.

УШТЕ ЕДНА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА ВЛЕГУВА ВО ВОЈНА? Воените трупи распоредени, подготвени за НАПАД!

Според Ројтерс, соопштението на вооружените сили дојде во моментот кога претседателот Александар Лукашенко зборуваше за улогата на ракетите од руско производство во зајакнувањето на одбраната на Белорусија. Минск со месеци се жали

„МОЖАМ ДА ДОЈДАМ ВО ЗЕМУН И СИТЕ ДА ВЕ ИЗБОДАМ“: Го удрил другарот со стол, а потоа го нападнал со…

Полициски службеници од полициската станица Стари град го привеле Ж.Ш. (16) ученик од прв клас на Трговското училиште во Белград веднаш откако со нож го нападнал и повредил М.К.(17), исто така ученик на таа училишна установа.