Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

несреќа

УЖАС! МЕЧКИ ИЗЕДОА СПОРТИСТ: Тројца загинале во хеликоптерска несреќа, а потоа настанал ХОРОР

Голема трагедија во Русија. Тројца Руси загинале откако се урнал хеликоптерот што го пилотирал поранешниот петкратен јуниорски светски шампион во биатлон. Остатоците од хеликоптерот во кој се наоѓал поранешниот светски шампион биле

ЛЕТАЛО СЕ УРНА ВО БиХ – ЗАГИНАА ДВЕ ЛИЦА

Се урна летало во Нишиќи, две лица загинаа во оваа несреќа, пренесе Аваз. Оваа информација ја потврди Мирза Хаџиабдиќ, портпарол на МУП на КС. Пријавена е несреќа. Тоа е лесно летало. Две лица загинаа. Леталото полетало од Унгарија,

ТРАГЕДИЈА ВО БЕРЛИН – Автомобил влета во толпа луѓе: Едно лице го загуби животот додека…

Вистинскиот хаос се случил во Берлин кога возач со своето Renault Clio влетал во толпа луѓе, објави Sky News. Истиот медиум пишува дека најмалку едно лице загинало, а околу 30 други се повредени за време на несреќата. Во несреќата

ФАТАЛНА АВАНТУРА – Првите луѓе на “рускиот Фејсбук“ загинаа во страшна несреќа: “Владимир ми…

Неколку високи директори на социјалната мрежа позната како „руски Фејсбук“ загинаа во понеделникот откако нивното теренско возило (ATV) се преврте во дива река на Арктикот, пишува Daily Mail. Заменик-извршниот директор на VKontakte, 

ТАЖНО! СВЕШТЕНИК КОЈ ГИ ОСВЕТИЛ СИТЕ МОТОРИ ВО СЕЛОТО, ПРИТОА ЗАБОРАВАЈЌИ ГО СВОЈОТ ВО ГАРАЖАТА,…

Свештеникот Драган И.(43) кој синоќа загина во селото Свилеува кај Коцељева кога удри во автомобил со мотор „кавасаки“, само еден ден порано ги осветил сите мотори од селото каде што служел како и оние соседните од Коцељева, но не и

НЕНОРМАЛНА БРЗИНА! БУКВАЛНО ПОЛЕТА ВО ВОЗДУХ: СЕ УДРИЛ ВО ЗГРАДАТА СО БРЗИНА ОД 113 КИЛОМЕТРИ НА…

Уште една бизарна сообраќајна несреќа се случила во САД, во која учествувало возило „тесла“. Иако во слични несреќи на американскиот електричен автомобил, возачите најмногу го обвинуваат автопилотот за несреќата, засега нема индиции

ИСТРАУМАТИЗИРАНИ ПАТНИЦИ: ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ СЕ ЗАПАЛИ ВО КИНА! (ВИДЕО)

Патнички авион на Тибет ерлајнс се запали рано утринава откако слета на пистата во кинескиот град Чонгкинг. Во авионот имало 113 патници и девет членови на екипажот, а сите биле евакуирани. Повеќе од 40 патници се здобиле со полесни

Бугарскиот патријарх Неофит во болница ИМАЛ НЕСРЕЌА и ја СКРШИЛ бутната коска!

Бугарскиот патријарх и митрополит софиски Неофит е итно задржан по инцидентот што му се случил вчера во болницата „Софијамед“, јави дописникот на МИА од Софија. Од прегледите е констатирана скршеница на горниот дел од левата бутна

Фенг шуи совети: Девет предмети кои не би требало да ги ЧУВАТЕ во вашиот дом, бидејќи НОСАТ НЕСРЕЌА!…

Малку сте суеверни? Можеби имате причина за тоа. Според филозофијата на фенг шуи и други традиции, ова се работи кои, ако ги имате во домот, може да значат несреќа. ФОТЕЛЈА ЗА НИШАЊЕ Самата помисла дека таква фотелја се лула