Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ против Јужнокореецот Квон на стартот на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја почне одбраната на титулата на Вимблдон против Јужнокореецот Сун Ву Квон, додека вториот носител, Шпанецот Рафаел Надал, во првото коло ќе игра против Франциско Серундоло од Аргентина. Младата

Атрактивната Романка повторно го брани Ѓоковиќ: Бесна сум, грозно е тоа што му го прават на Новак…

Романската тенисерка Андреа Писакариу повторно во одбрана на тенисерот од Србија Новак Ѓоковиќ. Атрактивната Андреа каде и да се појави го привлекува вниманието поради својот изглед. Сега таа ја најави можноста дека после Us open

Заврши 373-неделното владеење на тронот на АТП листата: Ѓоковиќ повеќе не е најдобриот тенисер во…

Српската тениска ѕвезда Новак Ѓоковиќ по 373 недели на врвот на АТП-листата повеќе не е најдобриот тенисер на светот, а беше престигнат е од Русинот, Данил Медведев. Ѓоковиќ, кој загуби 2.000 поени откако не успеа да ја одбрани титулата

“Ало Рафа, овде Роџер…“ – Надал призна дека имал телефонски разговор со Федерер пред…

Шпанскиот тенисер проговори за врската со славниот Швајцарец. Рафаел Надал на патот до 14. трофеј на Ролан Гарос успеа да го собори најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. По маратонскиот двобој, Шпанецот славеше со резултат 3:1,

Чилиќ му помогна на Ѓоковиќ да го задржи првото место на АТП листата: “Новак треба да ме почасти…

Големо изненадување приреди Марин Чилиќ во осминафиналето на Ролан Гарос, победувајќи го Данил Медведев за само еден час и 40 минути во игра од три сета - 3:0 (6:1, 6:3, 6:2), со што му помогна на Новак Ѓоковиќ во неговата мисија да го

Ѓоковиќ по триумфот од претходниот ден: “Невозможно е да се игра перфектно, но ние се стремиме кон…

Новак Ѓоковиќ претходниот ден одигра одличен натпревар во третото коло на Ролан Гарос каде во три сета (6:3, 6:3, 6:2) го совлада Словенецот Аљоз Бедене, 195. играч на АТП листата. Првиот светски рекет по победата кажа дека

На Ѓоковиќ ниту Маријан Вајда не му може ништо: Новак со експресна победа против Молчан и…

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, лесно се пласираше во третото коло на Ролан Гарос. Ѓоковиќ во три сета го совлада Словакот Алекс Молчан со резултат 6:2, 6:3, 7:6 (7:4) во 138. минута. Следен ривал на српскиот ас ќе

„Не сакам да те видам“: Вајда го откри тоа што Новак му го рекол пред нивниот прв дуел!

Искусниот словачки тениски стручњак, Маријан Вајда, откри што му рекол Новак Ѓоковиќ пред нивниот прв дуел. После 15 години, и освоени 20 Грен слем титули, со вкупно 86 освоени турнири, Новак и Вајда ќе бидат на спротивните страни.

Вучиќ до српскиот народ: „Ако може Ѓоковиќ да се бори на теренот, дајте луѓе и ние малку да трчаме!“

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на граѓаните им порача дека во наредниот месец и половина ќе има многу промени на сите нивоа и додаде дека мора да се работи повеќе. Ќе воведеме ред, ќе има поголема дисциплина. Ќе работиме

Тренерот на Ѓоковиќ го шокираше светот! Можно ли е Горан Иванишевиќ навистина да го рекол ова за…

Новак немаше среќа во ждрепката за Ролан Гарос, беше јасно штом се дозна со кого и во кои кола треба да игра во Париз. Убедливо најголемо внимание предизвика четвртфиналето, каде Ѓоковиќ, доколку нема големи изненадувања, ќе игра