Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Њујорк

БАЈДЕН ОСТРО ГО ОСУДИ „ОТРОВОТ“ НА БЕЛИОТ СУПРЕМАТИЗАМ И ПОРАЧА: „МОЖЕМЕ ДА ГО ЗАБРАНИМЕ…

Американскиот претседател Џо Бајден денеска остро го осуди „отровот“ на белиот супрематизам и сите оние кои го шират, по расистичкиот масакр од саботата во кој беа убиени десет луѓе во Бафало. Во овој град во американската сојузна

Бајден патува во Њујорк за да ги утеши семејствата на жртвите убиени од расистичкиот тинејџер

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден во вторник ќе отпатува во државата Њујорк за да им изрази сочувство на семејствата на жртвите кој ги застрела тинејџерот во афроамерикански кварт. Бајден ќе отпатува во

УБИЕЦОТ ОД ЊУЈОРК ПУКАЛ 70 ПАТИ, ВОЗЕЛ СО ЧАСОВИ ЗА ДА УБИВА ТАМУ КАДЕ ШТО ИМА НАЈМНОГУ…

Вкупно 10 луѓе беа убиени во државата Њујорк во масакрот кој е расно мотивирано злосторство од омраза. Осомничениот возел неколку часа за да дојде во Бафало каде живее претежно афроамериканско население. Тој беше идентификуван како

БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО МАСАКРОТ ВО БАФАЛО СЕ ЗГОЛЕМИ НА ДЕСЕТ, ОБЈАВЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА НАПАЃАЧОТ,…

Вооружен маж отвори оган од пушка во супермаркет во Бафало, Њујорк, во саботата, во она што властите го нарекоа „злосторство од омраза и расно мотивиран насилен екстремизам“, убивајќи 10 лица и рани три други пред да бидат приведени,

Познато е дека оваа позната дизајнерка сака пластични операции, но се чини дека овој пат отиде чекор…

Познатата дизајнерка Донатела Версаче неодамна го прослави својот 67 роденден, а таа се појави и на црвениот тепих на Мет Гала во Њујорк и за момент го одзема вниманието на сите присутни. Донатела се појави во сино-златен фустан со

ВИСТИНСКИ ГЛАМУР – Ваква Ким Кардашијан никогаш ја немате видено – ТАА ПРОМЕНИ СЕ НА…

Црвениот тепих на Мет Гала, еден од најголемите модни настани, повторно беше поставен во Њујорк и по него прошетаа некои од најпознатите светски ѕвезди. Ѕвезди на вечерта беа Блејк Лајвли, Ким Кардашијан и Кара Делавиљ. Мет

УАПСЕН НАПАЃАЧОТ кој рани десет луѓе во МЕТРО во Њујорк (видео)

Уапсен е мажот кој вчера со огнено оружје изврши напад во воз во метрото во Њујорк и рани десет луѓе. Френк Р. Џејмс (62) е приведен на Менхетен, изјави полициски претставник. Претходно, напаѓачот на социјалните мрежи објавувал

Ирвинг за првпат во сезоната одигра домашен натпревар за Бруклин

Кошаркарот на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг го ноќеска имаше своето деби во „Баркли Центар“ за сезоната 2021/22. Невакцинираниот Кајри доби можност да игра дома благодарение на промената на регулативите за КОВИД-19 во Њујорк што

Легендарниот актер, Роберт Де Ниро од говорницата на Универзитетот Кембриџ порача: „Мораме да…

Легендарниот холивудски актер, Роберт Де Ниро, зборуваше за руската инвазија на Украина кога се појави пред студентите на Универзитетот Кембриџ, пишува BBC. Тој пристигна во Велика Британија од Њујорк откако се согласи да зборува на

Њујорк ќе ги брка бездомниците од подземното метро: Пораст на извршени злосторства за 25%

Градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс, вчера најави дека ќе избрка голем број бездомници од метрото кон кои се вперува прстот во врска со порастот на криминал. Имено, стапката на криминал во Њујорк се зголемила во однос на претходната