Tag: обвинение

Хашим Тачи и лидерите на УЧК се обвинети за убиство на 87 лица!? Хашките обвинители тврдат дека имаат цврсти докази, а на Тачи му се заканува сериозна затворска казна!?

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, е лично одговорен за најмалку 87 убиства на Србите, но и на Албанците кои се…

Павле Богоевски: На Левица и Апасиев им останаа заробени повеќе од 30 илјади евра во Евростандард банка!?

Поранешниот пратеник и еден од лидерите на Шарената Револуција, Павле Богоевски на својот фејсбук профил објави дека партијата Левица ....