Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Омикрон

Израелска студија: четвртата доза обезбедува ограничена заштита од омикрон, не го спречува ширењето…

Израелската болница Шеба во понеделникот соопшти дека прелиминарната студија покажала дека четвртата доза од вакцината против коронавирус постигнува само ограничена заштита од варијантата омикрон, која се шири низ светот, пишува агенцијата

СЕ ОГЛАСИ И СЗО: крајот на пандемијата не е ни блиску- можни се нови, послаби соеви

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Адана Гебрејесус, ги предупреди светските лидери дека пандемијата на коронавирусот „не е ни блиску до крајот“, во услови кога некои европски земји бележат рекорден

СЗО: Пандемијата не е ни блиску до крајот, ние воопшто не мислиме дека омикрон е благ вид

Светската здравствена организација (СЗО) ги предупреди светските лидери дека пандемијата на коронавирус „не е ни блиску до крајот“, бидејќи некои европски земји пријавуваат рекорден број нови случаи на омикрон во последните 24 часа.

Како да знаете дали имате омикрион: 3 симптоми кои сигурно нема да ги имате со обична настинка

Омикронската варијанта на коронавирусот дава многу симптоми слични на настинката, па прашање е како да се направи разлика и да се знае дали да се оди во клиниката за ковид, пред која деновиве има долги редици и се изложувате на ризик од

Дали доаѓа крајот?! Мерките се намалуваат низ Европа, а Израел сега размислува за голем пресврт

Израелскиот министер за здравство Nitzan Horowitz вчера предложи да се истражи можноста за скратување на задолжителната изолација за граѓаните заразени со Ковид од седум на пет дена, според пишувањето на Тајмс оф Израел. Тој, исто така,

Хистерија во Пекинг поради еден омикрон случај: „Веднаш престанете да нарачувате пакети од…

Хистеријата поради коронавирусот во Пекинг го достигна својот врв, на помалку од три недели пред почетокот на Зимските олимписки игри во главниот град на Кина. Откако беше откриен локален случај на варијанти на омикрон во текот на еден

СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ВЕРНИЦИ собрани покрај реката ганг: Веруваат дека денешното капење во неа чисти од…

Стотици илјади хинду верници се собраа денес на брегот на реката Ганг на свето капење и покрај тоа што во изминатиот месец бројот на нови случаи заразени со коронавирус во Индија е зголемен за 30 пати. Индијците веруваат дека капењето

Од Милано полетаа негативи, а во Индија слетаа позитивни на ковид, 125 патници заразени со омикрон,…

Повеќе од 120 патници кои пристигнаа со чартер лет од Италија до северниот Индиски град Амритсар беа позитивни на тестот за Ковид во среда. Бидејќи Италија е една од „ризичните“ земји идентификувани од Индиската влада, сите патници мораа

ЦДЦ предупредува на 6 симптоми на омикрон кои бараат итна медицинска помош

По предупредувањето од Светската здравствена организација дека сојот омикрон не е лесен, следува предупредување од Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ), кој предупредува на шест опасни симптоми на омикрон за кои е

Бројката на заразени со Ковид-19 на ниво во светот надмина 300 милиони!

Вкупниот број на регистрирани случаи на Ковид-19 во светот надмина 300 милиони. Брзото ширење на видот омикрон постави нови рекорди за инфекција во десетици земји во текот на минатата недела. Во изминатите седум дена, 34 земји го