Tag: Pristina

Дали Лајчак ја испрати пораката од Меркел: Белград не може да го напушти дијалогот со Приштина без да ја признае независноста на Косово!?

Зборовите на Мирослав Лајчак дека нема рокови во преговорите меѓу Белград и Приштина, но дека има црвени линии, значат дека…

Али Ахмети или Абаз Џука како основач на УЧК на 2 септември ќе сведочи пред Специјалниот суд за злосторства на ОВК!

Лидерот на ДУИ, најсилната албанска партија во Македонија, Али Ахмети, ќе сведочи на 2 септември пред Специјалниот суд за воени…