Tag: protests

Илјадници Муслимани на протести: Мора да запрат навредите за пророкот Мухамед!? Или богухулниците ќе бидат казнети со обезглавување!?

Десетици илјади муслимани протестираа во Пакистан во врска со повторното објавување на карикатури на исламскиот пророк Мухамед во францускиот .... 

Хаос во Софија. Повеќе од сто повредени полицајци. Сакаат да има крв и жртви изјави првиот човек на полицијата!?

Антивладините протести во Софија доцна синоќа излегоа надвор од контрола. Како што јавуваат бугарските медиуми, насобраната маса луѓе .... 

Како ЕУ и длабоката држава од Минск и Белорусија прават нова Украина. Детали како се спроведува целото сценарио!

Ако во Белорусија не се работеше за спроведување на обоена револуција, ниту францускиот претседател Емануел Макрон, ниту неговите колеги ....