Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Реџеп Таип Ердоган

Ердоган и Путин се договорија да го платат гасот во рубљи

Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се договорија Турција да и плаќа на Русија во рубљи за делумна испорака на гас. Билатералната средба меѓу рускиот и турскиот лидер се одржа во

КАКОВ ЌЕ БИДЕ ОДГОВОРОТ НА СУЛТАНОТ!? Група од 100 француски пратеници ја осудија воената политика…

Група од 100 француски пратеници синоќа ја осудија „воената политика“ на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган кон Курдите во северна Сирија. „Додека Русија на Владимир Путин ги умножува воените злосторства во Украина, Реџеп Таип

Медиумите на Ердоган објавија – Откако ги направија пепел во Украина, Путин го молел Султанот…

Турскиот производител на беспилотни летала Бајкар, наводно, основал производствен капацитет во ОАЕ, а рускиот Владимир Путин, исто така, сакал да изгради фабрика од истиот производител за беспилоти летала и во Русија. Според Си-Ен-Ен

Путин и Ердоган ќе се сретнат следниот месец во Сочи

Рускиот претседател Владимир Путин ќе одржи состанок со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган во црноморското одморалиште Сочи на 5 август, соопшти портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков. Двајцата лидери ќе разговараат за регионалните

ПРЕСВРТ ВО ПОЛИТИКАТА: Ердоган им го врти грбот на САД: Мора да го напуштат источниот брег на…

Новата офанзива на турските сили против курдските милиции ЈПГ во Сирија ќе остане на агендата на Турција додека не се решат нејзините безбедносни проблеми, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Изјавата уследи по состанокот на

ШЕФИЦАТА НА ГЕРМАНСКОТО МНР ЖЕСТОКО УДРИ ПО СУЛТАНОТ – Мене ми е несфатливо да се сликам со…

Министерката за надворешни работи на Германија Аналена Бербок изјави дека присуството на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на заедничка фотографија со претседателите на Русија и Иран, Владимир Путин и Ебрахим Раиси е предизвик за

Ердоган: Во следните денови ќе почне извозот на жито преку Црно Море

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека во наредните денови ќе почне извозот на жито преку Црното Море. -Со почетокот на транспортот на жито по морскиот пат во наредните денови, ќе дадеме важен придонес во

Путин утре во Техеран ќе се сретне со Ердоган и Раиси

Рускиот претседател Владимир Путин ќе се сретне со иранскиот врховен лидер ајатолахот Али Хамнеи, иранскиот претседател Ебрахим Раиси и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на неговата утрешна посета на Техеран, изјави

Ердоган предлага смртна казна за подметнувачите на пожари

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предложи воведување смртна казна за одговорните за подметнување шумски пожари. „Каква казна треба да биде тоа? Смртна казна? Мислам дека тоа треба да се казнува со смрт“, изјави Ердоган пред

“РУСКАТА ЕВА БРАУН“ – Наводната љубовница на Владимир Путин во шопинг по недвижнини во срцето…

Се шпекулира дека љубовницата на рускиот претседател Владимир Путин има два нови луксузни домови во една од најмоќните земји членки на НАТО, Турција, барем така тврдат руски опозициски извори. 39-годишната освојувачка на