Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Русија

Сценарио од ноќен кошмар, преголемиот успех на Украинците може да предизвика разорувачки последици:…

За Украина војната би можела да биде реалност уште неколку години. Зимата ќе биде тешка и брутална, а непријателските страни ќе си задаваат тешки удари една на друга, пишува воен експерт Во право сме кога ја поддржуваме украинската

ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР / Умираат менаџери и бизнисмени околу Путин, почнаа да кружат гласини:…

Оваа смрт изгледа уште посомнителна бидејќи на неколку познати руски енергетски менаџери и бизнисмени им заврши животот под многу сомнителни околности во последните месеци. Водачот на руски Лукоил, Равил Маганов, починал откако падна од

ЗНАК ЗА ТРЕВОГА – Кинеска инвазија на Стариот континент: “Тие се насекаде околу нас, а…

Западните разузнавачи веруваат дека кинеските операции на тлото на Европа се сè пософистицирани и сеопфатни Тоа беше како епизода од шпионскиот трилер "The Bureau". Високо рангиран француски разузнавач познат само како "Henri M" е

ШОКАНТЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА РУСКИОТ ГРАБЕЖ ВО СУДАН: Руската рубља и оружје купува злато и моќ во Африка…

Во центарот на соработката меѓу Москва и суданската воена хунта е Евгениј Пригожин, руски олигарх Неколку дена откако Москва ја почна крвавата војна против Украина, руски товарен авион застана на пистата во Картум, која всушност е само

ЖИВЕЕ ВО СТРАВ – Вработена во нуклеарната централа Запорожје: “Руските чувари се…

Вработената не е убедена дека мисијата на IAEA ќе добие целосна слика за тоа што се случува во нуклеарната централа "Се чувствуваме како заложници", изјавила за CNN вработена во нуклеарната централа Запорожје. Жената, чиј идентитет

РУСКАТА ВОЈСКА МУ СЕ СМЕЕ НА НАЈВАЖНИОТ МИНИСТЕР НА ПУТИН!? Војниците му свртеа грб, среде војна…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се соочува со проблеми во армијата, пренесуваат британските разузнавачи. Врз основа на неодамнешните извештаи од независни руски медиуми, рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу заврши на

ЛЕТНА ЗАБАВА – Војната беснее, илјадници умираат, а жителите на Москва уживаат: “Не не…

"Никој повеќе не сака да слушне за војната, односно за специјалната воена операција". Руската агресија против Украина влезе во шестиот месец, а Москва е град кој прави се за да ги затвори очите пред ужасите на војната и да ужива во

РУСКО-КИНЕСКАТА “СНАЈПЕРСКА ГРАНИЦА” ВО ЛАТИНСКА АМЕРИКА – ГОЛЕМ ПРЕДИЗВИК ЗА…

Соединетите Американски Држави се загрижени за активностите на руската армија во Латинска Америка. Оваа информација ја објави американската новинарка Мери Анастасија О'Грејди.Во август, меѓународните воени вежби "Снајперска граница" ќе се

КОЛОСАЛНА ГРЕШКА НА ПУТИН: “Тој навистина веруваше дека Украина ќе биде поробена за само…

Секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина, Олексеј Данилов изјави дека Русија имала агенти во украинскиот одбранбен, безбедносен и полициски сектор за време на инвазијата... Владимир Путин и неговите најблиски