Tag: Russia

Што е новичок со кој е отруен Навални? Тој е нервен агенс произведен во СССР кој е пет до осум пати потоксичен и поопасен од саринот!?

Откако германската влада објави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е отруен со нервен агенс од групата новичок, многумина се .... 

Меркел: Гасоводот Северен поток 2 ќе биде изграден. Меркел влезе во отворена војна со Вашингтон поради рускиот гасовод!

Германската канцеларка Ангела Меркел вети дека проектот „Северен поток 2“ ќе биде завршен и покрај заканите за санкции од страна…

Ладен туш: Русите прво ќе извезуваат само технологија, а дури за една година ќе ја продаваат вакцината надвор од Русија!

Русија првично ќе ја извезува технологијата за производство на државната вакцина против вирусот корона во странство, изјави директорот ....