Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Серија А

Буфон ги прогласи фаворитите за новата сезона во Серија А

Капитенот на Парма, Џанлуиџи Буфон го сподели своето мислење за фаворитите во претстојната сезона од италијанскиот шампионат. – Ги гледам Јувентус и Интер пред сите. А „бјанконерите“ ми се чини дека имаат мала предност пред Интер.

“МА КАКВА ПЕНЗИЈА!“ – Златан Ибрахимовиќ (40 г.) на чекор до потпишување на нов договор со…

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ најверојатно ќе го продолжи договорот со фудбалскиот клуб Милан на уште една година, објавија италијанските медиуми. Ибрахимовиќ (40 г.) оваа сезона беше важен дел од тимот на Стефан Пиоли, кој ја

Берлускони им се “закани“ на великаните: “Сакам да ја освојам Серија А и Лигата на шампионите со…

Сопственикот на фудбалскиот клуб Монца, Силвио Берлускони изјавил дека сака да го освои Скудетото и Лигата на шампионите со новиот член на Серија А, објавуваат италијанските медиуми. Монца за првпат во историјата на клубот избори

КАДЕ Е ИБРАХИМОВИЌ ТАМУ Е И ЗАБАВАТА – Навивачите на Милан веќе беа во “елемент“, но кога се…

Фудбалерите на Милан направија голем чекор кон освојување на првата титула на „Сан Сиро“ во неделата по 11 години чекање. „Росонерите“ ја совладаа Аталанта со 2-0 пред 80.000 гледачи, но одлуката за новиот шампион сепак ќе падне во

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ ЈА ЗАВРШУВА КАРИЕРАТА !? Фудбалерот се “удавил“ во сопствените солзи по…

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ (40г.) ќе ја заврши кариерата на крајот од сезоната !? Напаѓачот на фудбалскиот клуб Милан најверојатно ќе го одигра последниот натпревар во недела против Аталанта на „Сан Сиро“,

ИБРАХИМОВИЌ Е МИНАТО – Милан му заби нож во грбот на Златан!

Како што засега стојат работите, раководството на фудбалскиот клуб Милан го одреди главниот приоритет пред летниот преоден рок, а тоа не го засега шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Имено, наместо да ја продолжат соработката со

Момент кој повторно ги погоди сите љубители на спортот – Синиша Михајловиќ повторно во…

По долга и тешка борба со леукемијата и значително закрепнување, Синиша Михајловиќ повторно е хоспитализиран во болницата во Болоња.  Кај поранешната српска фудбалска ѕвезда, денес угледен италијански тренер, болеста се врати, што не

Милан не го дава Леао за помалку од 70 милиони евра

За напаѓачот на Милан, Рафаел Леао се заинтересира за уште еден врвен клуб. Дваесет и двегодишниот португалски репрезентативец го привлече вниманието на Манчестер Сити. Претходно Пари Сен-Жермен и Барселона пројавија интерес за

Интер е подобар од Јувентус во најголемото италијанско дерби

Големото италијанско дерби вечерва го одиграа големите ривали на италијанскиот фудбал Јувентус и Интер на стадионот „Јувентус“ во Торино во рамките на 31. коло од Серија А. По нешто повеќе од 90 минути, екипата на Интер славеше со 0:1.

Се израмнија со Милан на врвот во Серија А: Наполи му зеде бодови на Бергамо

Наполи се израмни со Милан на врвот на табелата во Серија А по победата со 1:3 на гости кај неудобната Аталанта, во натпреварот од 31. коло. Наполи поведе на воведниот меч кога Инсиње искористи пенал во 14. минута, а Политано ја зголеми