Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Србија

Хил: Србија ќе влезе во НАТО кога тоа ќе го сакаат нејзините граѓани

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави дека НАТО јасно ставил до знаење дека доколку сака Србија може да стане дел Алијансата, но нагласи дека тоа ќе се случи кога тоа ќе го посакаат нејзините граѓани. „Ние имаме

НАЈБОГАТО СЕЛО ВО СРБИЈА – СИТЕ РАБОТАТ ВО ВИЕНА: СОБИ со ЛАВОВИ, ДВОРОВИ како од Династија а…

Гастарбајтерска приказна: Во Виена цел живот се мачеле и работеле, па во селото изградиле замоци кои се празни цела година освен во лето. Изградиле куќи од по 30 соби за своите деца и внуци и за инает на соседите направиле и спрат повеќе.

Во Србија најмногу луѓе вложиле во криптовалути во однос на регионот

Во Србија во криптовалути инвестирале 127.461 инвеститори, што ја прави прва во Адрија-регионот по бројот на инвеститори во криптовалути во однос на бројот на жители, објави порталот Блумберг Адрија, повикувајќи се на анализата на

Вучиќ: Ситуацијата е тешка, ги молам Албанците да се вразумат, а Србите да не наседнуваат на…

Мислам дека никогаш не сме биле во покомплицирана и потешка ситуација кога станува збор за Косово од денес, ги молам Албанците да се вразумат, а Србите да не реагираат на провокации, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во

БЕЛГРАД ИМА ПЕКОЛНА РЕАКЦИЈА – Косово од утре ги укинува српските регистарски таблички на…

Во Косово од утре ќе почне спроведувањето на мерките за отстранување на српските регистарски таблички од автомобилите и поништување на српските документи за идентификација. Очекувано, ваквиот потег на косовските власти наиде на бурни

НЕВРЕМЕ – НЕВООБИЧАЕНИ СЦЕНИ ОД СРБИЈА: Силен дожд формираше ВОДОПАД (ВИДЕО)

Невреме со дожд и град ја зафати Србија. Во некои градови на патиштата се формирале реки од вода и водопади. Граѓаните на социјалните мрежи споделуваат видеа и фотографии од невремето, а за еден Србин водата што паѓа од улицата над

ХИТ ВИДЕО: Температура во Лесковац? – Човек испржи две јајца на шахта

ВО ПОСЛЕДНИТЕ неколку дена во Србија и низ Европа се забележани екстремно високи температури. На социјалните мрежи се појави видео од Лесковац кое за кратко време собра многу симпатии, но и кај некои предизвика загриженост. Во

НОВИ ПОДАТОЦИ – Десет случаи на мајмунски сипаници во Србија

Сите случаи се регистрирани кај мажи на возраст од 27 до 44 години Во Србија до денес се регистрирани 10 потврдени случаи на мајмунски сипаници, соопшти денеска Институтот за јавно здравје „Д-р Милан Јовановиќ Батут“. Како што се

“Рајско место во Србија” Најскапо сирење во светот се произведува во Србија и чини 1300 евра!…

Специјалниот природен резерват Засавица во близина на Белград успеа да влезе во ексклузивната гастрономска карта на светот, а притоа и добро да заработи. Тука се произведува најскапото сирење во светот кое чини

Селаковиќ: Со отворањето на Конзулат во Охрид покажуваме почит кон братскиот македонски народ и кон…

Со отворањето на нашиот Конзулат во Охрид покажуваме почит кон македонскиот јазик и култура и кон братскиот македонски народ, изјави денеска во Охрид министерот за надворешни работи на Србија Никола Селаковиќ. – Нема култура без јазик.