Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Светско првенство Катар 2022

ФИФА им дозволи на репрезентациите да вклучат 26 играчи во апликацијата за Мундијалот во Катар

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одобри проширувањето на апликацијата на репрезентациите за Светското првенство во Катар 2022. Како што соопшти прес-службата на ФИФА, зголемен е бројот на играчи кои ќе бидат вклучени

Дали на Еквадор му се заканува шокантна дисквалификација од Светското првенство !? Чиле има доказ:…

Голем скандал е во пресрет на Светското првенство во фудбал кое во ноември се одржува во Катар. Имено, Еквадор би можел да биде исфрлен од Мундијалот поради фалсификување документи за фудбалерот Бајрон Кастиља. Целата приказна ја

Гравина: „Шансите за настап на Италија на Светското првенство се нула отсто и тоа мора на сите да им…

Претседателот на Италијанската фудбалска федерација Габриеле Гравина отфрли каква и да е можност актуелниот европски првак да настапи на Светското првенство, чиј домаќин во ноември и декември ќе биде Катар. Италија својата шанса да

ИТАЛИЈА И ПОКРАЈ ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА СЕПАК ЌЕ ОДИ НА МУНДИЈАЛОТ? ШАНСИТЕ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ ОТКОЛКУ…

Италијанската фудбалска репрезентација би можела да игра на претстојното Светско првенство! И покрај срамното испаѓање од Македонија, Азурите би можеле да се најдат во Катар, како најдобро пласирана селекција на ранг листата на

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НА ДРЕСОТ НА УКРАИНА: Погледнетe го новиот патриотски дрес на фудбалерите на…

Претседателот на Фудбалската федерација на Украина го претстави дресот во кој нејзината репрезентацијата ќе одигра пријателски натпревари и бараж за Светското првенство Фудбалската репрезентација на Украина претстави специјален

Чилеанците бараат ФИФА да ги уфрли на Мундијалот, тврдат дека за Еквадор играл фудбалер со лажни…

Фудбалскиот сојуз на Чиле побара од ФИФА да го исфрли Еквадор од Светското првенство и да ја вметне нивната репрезентација. Чилеанците тврдат дека фудбалерот Бајрон Кастиљо, кој игра за Еквадор, всушност е Колумбиец и дека игра под

Суарез дури и за пониска плата е подготвен да се врати во Барселона!

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез (35), чиј договор истекува во јули, сака да се врати во Барселона, објавија шпанските медиуми. Суарез е подготвен и на помала плата за да си ја оствари желбата. Барселона е свесна за

БИЛЕТИТЕ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО „ОДАТ КАКО АЛВА“: Повеќе од 23 милиони барања за влезници за СП во…

Во последниот круг продажба на влезници за Светското фудбалско првенство во Катар, ФИФА прими дури 23.5 милиони барања за билети, што е десет пати повеќе од бројката со која се располага. Најмногу барања за влезници пристигнале од

Извлечени групите за Светското првенство: Се очекува интересна групна фаза

Вечерва во Доха беше одржана ждрепката за групната фаза на Светското првенство, чиј домаќин од 21 ноември до 18 декември ќе биде Катар. Распоредот по групи е следниот: Група А: Катар, Еквадор, Сенегал, Холандија Група Б: Англија,

ФИФА официјално ја претстави песната за Светското првенство во фудбал, Катар 2022 година: Погледнете…

Денес со почеток во 18 часот ќе се одржи ждрепката на групите за Светското првенство во фудбал кое се игра оваа година Катар.  Но, пред денешната церемонија која љубителите на овој спорт ја чекаат со нетпрение и пред почетокот на танцот