Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

трагедија

СТРАШНО – ПОЛИЦАЕЦ УБИ СВЕТСКИ ШАМПИОН! Трагедија на концерт: Го испровоцирал, И МУ ПУКАЛ ВО…

Леандро Ло, повеќекратниот светски шампион во бразилско џиуџицу, трагично загина во неделата. Шокантна вест доаѓа од Бразил! Легендарниот џиуџицу мајстор и повеќекратен светски шампион Леандро Ло (33) е убиен во неделата во Сао Паоло, а

Страшната несреќа е снимена од надзорната камера, објавена е и причината за тројниот судир на…

Во несреќата учествувале три возила со словенечки, словачки и српски таблички Јутарњи дојде до шокантно видео снимено од надзорна камера, на кое се гледа моментот на тешка сообраќајна несреќа што се случила во 10 часот и 30 минути на

Јахтата се “закуца” во карпите кај Сардинија: Загина милионерот Дин Кронсбајн –…

Неговата компанија дистрибуираше милиони маски за време на локдаунот. Британецот кој загина откако падна од јахтата која се закуца во карпите на италијански остров е идентификуван како директор на компанија и милионер. Дин Кронсбајн

Трагедија на Ксанти – Дедо (71) се обидел да го спаси својот внук чиј душек бил однесен од…

Седумдесет и едногодишен бугарски државјанин почина во средата вечерта на плажата Слака Авдира на Ксанти. Му била укажана прва помош, а потоа со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница во истоимениот град каде

„Рече дека ќе умрат заедно со Тривун и тоа навистина се случи“: Сестрата на загинатата Добринка…

Тривун (77) и Добринка Јевтиќ (77) од Сланци загинаа во понеделникот вечерта во невидена сообраќајна несреќа на Панчевачкиот мост во Белград, кога во нивниот камион влетал БМВ, управуван од германскиот државјанин С.К.(47). Од силината

По огромната трагедија што му се случи, Роналдо се враќа на теренот за дербито против Арсенал

Напаѓачот на Манчестер Јунјатед, Кристијано Роналдо, ќе се врати во тимот за дерби натпреварот во Премиер лигата против лондонски Арсенал, најави денеска тренерот Ралф Рангник. Португалскиот фудбалер поради семејна трагедија го

Теророт во Израел нема крај: Нов терористички напад во близина на Тел Авив – убиени пет лица и…

Пет лица го загубија животот, а едно е тешко повредено во вооружен напад за кој се покажа дека е терористички чин на две места во Бнеи Брак во близина на Тел Авив, пренесуваат израелските медиуми. Напаѓачот возел мотоцикл кој подоцна

Масакар во Мексико: Најмалку 19 лица го загубија животот на таен собир откако биле застрелани со…

Непознати напаѓачи упаднале на таен митинг во централно Мексико и убиле 19 луѓе, пренесува El Norte. Најмалку 19 лица го загубија животот, а неколку се ранети кога група неидентификувани напаѓачи упаднаа на таен собир во Зинапеквара во

Трагедија во Швајцарија: Пронајдени четири мртви тела пред зграда во Монтре, медиумите се сомневаат…

Четири лица се пронајдени мртви пред зграда во градот Монтре, додека петтото лице е хоспитализирано и е во тешка состојба, соопшти денеска швајцарската полиција. Портпаролот на регионалната полиција Александар Бисенц изјави за АПФ дека

Оваа девојка на Интернет успеала да запознае момче, со кое наместо да имаат секс, момчето добило нож…

Полицијата во Лас Вегас уапси млада девојка која е осомничена дека со нож избодела маж што го запознала преку Интернет, а како причина кажала дека се работи за одмазда за нападот со американско беспилотно летало во кој беше убиен ирански