Tag: Турција

Видео кое ја покажува сплотеноста на Турција кога е во невоља! Погледнете како возачите на автобуси ги заштитија мотоциклистите од силниот ветер на мостот

Еден од најголемите градови во Европа, Истанбул вчера го зафати ужасно невреме. Во невремето кое зафати и други региони животот го .... 

Големо откритие во Света Софија во Истанбул, дебел камен паднал од ѕидот а внатре се криело старо писмо (фото)

Камен дебел 30 сантиметри што паднал од ѕидот во внатрешноста на Аја Софија во Истанбул откри документи напишани со руничко писмо. …

Орбан пристигна во Турција, имаше важни разговори со Ердоган за иднината на Балканот, се разговараше и за Македонија

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан пристигна во турската престолнина, Анкара за да оствари средба со турскиот претседател Реџеп Таијп .... 

Шокантна слика од болница: Бергузар Корел или позната како Шехерезада ја вознемири јавноста, дали е добро малата Лејла? (фото)

Минатата недела се славеше на Босфорот. Бергузар Корел, или кај нас попознатата како Шехерезада, го роди своето трето дете, овој пат…

Ердоган се поклони пред делото на Ататурк и порача: Турција нема да толерира газење на нејзиниот интегритет

Турција нема да толерира никакви напади врз нејзиниот интегритет, изјави претседателот Реџеп Тајип Ердоган, по повод 83-годишнината од смртта ....