Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Украина

“Почна третата светска војна”: Американскиот економист претстави загрижувачка анализа

Советниците за национална безбедност се загрижени поради мешањето на НАТО во ситуацијата во Украина, рекол Рубини Третата светска војна всушност веќе започна, изјави американскиот економист Нуриел Рубини во интервју за германското

‘ НА КОЈ ЌЕ МУ БИДЕ СЕГА ЛАДНО ’ – ПУТИН ЈА ГУБИ ВОЈНАТА! НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ НА ЦЕНАТА НА…

Во наредните децении, Европа ќе се сврти кон обновливи извори на енергија и фосилни горива од Блискиот Исток и САД. Според руските експерти, Владимир Путин ја губи енергетската војна, според руските експерти, а тоа го поткрепува и

ИСПЛИВАА ДЕТАЛИ ЗА ПРОПАДНАТИТЕ ПРЕГОВОРИ МЕЃУ КИЕВ И МОСКВА! Поранешен претседател: Дојдоа со една…

Виктор Јушченко рекол дека Зеленски првично бил „туркан“ кон преговори со Москва. „Европските лидери првично го турнаа украинскиот претседател Володимир Зеленски кон мировните преговори со Русија, но подоцна се предомислија“, рекол

Сценарио од ноќен кошмар, преголемиот успех на Украинците може да предизвика разорувачки последици:…

За Украина војната би можела да биде реалност уште неколку години. Зимата ќе биде тешка и брутална, а непријателските страни ќе си задаваат тешки удари една на друга, пишува воен експерт Во право сме кога ја поддржуваме украинската

ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР / Умираат менаџери и бизнисмени околу Путин, почнаа да кружат гласини:…

Оваа смрт изгледа уште посомнителна бидејќи на неколку познати руски енергетски менаџери и бизнисмени им заврши животот под многу сомнителни околности во последните месеци. Водачот на руски Лукоил, Равил Маганов, починал откако падна од

ЖИВЕЕ ВО СТРАВ – Вработена во нуклеарната централа Запорожје: “Руските чувари се…

Вработената не е убедена дека мисијата на IAEA ќе добие целосна слика за тоа што се случува во нуклеарната централа "Се чувствуваме како заложници", изјавила за CNN вработена во нуклеарната централа Запорожје. Жената, чиј идентитет

РУСКАТА ВОЈСКА МУ СЕ СМЕЕ НА НАЈВАЖНИОТ МИНИСТЕР НА ПУТИН!? Војниците му свртеа грб, среде војна…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се соочува со проблеми во армијата, пренесуваат британските разузнавачи. Врз основа на неодамнешните извештаи од независни руски медиуми, рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу заврши на

ЛЕТНА ЗАБАВА – Војната беснее, илјадници умираат, а жителите на Москва уживаат: “Не не…

"Никој повеќе не сака да слушне за војната, односно за специјалната воена операција". Руската агресија против Украина влезе во шестиот месец, а Москва е град кој прави се за да ги затвори очите пред ужасите на војната и да ужива во

РУСКО-КИНЕСКАТА “СНАЈПЕРСКА ГРАНИЦА” ВО ЛАТИНСКА АМЕРИКА – ГОЛЕМ ПРЕДИЗВИК ЗА…

Соединетите Американски Држави се загрижени за активностите на руската армија во Латинска Америка. Оваа информација ја објави американската новинарка Мери Анастасија О'Грејди.Во август, меѓународните воени вежби "Снајперска граница" ќе се

КОЛОСАЛНА ГРЕШКА НА ПУТИН: “Тој навистина веруваше дека Украина ќе биде поробена за само…

Секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина, Олексеј Данилов изјави дека Русија имала агенти во украинскиот одбранбен, безбедносен и полициски сектор за време на инвазијата... Владимир Путин и неговите најблиски