Tag: USA

Објавен планот на Америка за вакцина против короната: Трамп ги чека првите вакцини пред изборите во ноември!? Ќе бидат бесплатни!

Американската влада денес објави дека ќе започне со дистрибуција на вакцината ковид-19 во рок од еден ден од добивањето на…

Америка воведе санкции кон рускиот институт кој ја правеше руската вакцина Спутник V! Ги сомничат за правење биолошко и хемиско оружје!?

Соединетите држави воведоа санкции против пет руски научно-истражувачки Институти, вклучително и Институтот на руското Министерство за ....