Tag: вакцина

Спутник објави: Македонската Влада ја разгледува можноста за купување на руската вакцина!? Русите веќе разговарале со Заев и Филипче!?

Раководството на Македонија ја проучува можноста за купување на руската вакцина против короната, изјавија за Спутник извори од руската .... 

Бомба од Русија: Сите волонтери што беа вакцинирани стекнаа имунитет на корона, а никој од нив нема несакани нуспојави!

Додека Светската здравствена организација како по команда продолжува да шири песимизам дека можеби никогаш нема да се најде ефикасен лек ....