Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Валери Пекрес

Министерката за финансии на Саркози канидатка за претседателка на француските Републиканци

Валери Пекрес ќе биде кандидатка на француската десничарска партија Републиканци (Les Republicains) на претседателските избори, што се закажани на пролет. Поранешната министерка денеска во вториот круг од партиските