Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Венко Филипче

Ципрас: Горди сме што верувавме и го реализиравме, по секоја цена историскиот договор од Преспа

Во овие денови на војна, пораката на Договорот од Преспа е уште поактуелна, како порака за мир и солидарност на народите на континентот, кој поминува низ голгота од ужасите на војната, рече лидерот на СИРИЗА ,Алексис Ципрас во неговиот

Филипче: Дополнителни рестрикции не се потребни, ситуацијата е прилично мирна

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека ниту поради омикрон сојот на Ковид-19, ниту поради кој било друг сој не треба да се прават дополнителни рестрикции. – Сметам дека сите земји во светот треба да научат да живеат со општите

Филипче: Дополнителни рестрикции не се потребни, ситуацијата е прилично мирна

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека ниту поради омикрон сојот на Ковид-19, ниту поради кој било друг сој не треба да се прават дополнителни рестрикции. – Сметам дека сите земји во светот треба да научат да живеат со општите

Филипче: Не се планираат рестриктивни мерки за празниците, Дел од Ковид центрите се враќаат во…

Не се планираат рестриктивни мерки за празниците, а дел од ковид центрите и целата интерна клиника се враќаат во нормала, истакна денеска министерот за здравство Венко Филипче при посетата на Клиниката за ортопедија оценувајќи ја

Венко Филипче јасно порача: Нема приватизирање на брзата помош

Не станува збор за приватизирање на брзата помош, тоа е политички спин. Во Законот јасно пишува дека итната медицинска помош може да ја врши само јавно-здравствена установа, вели министерот за здравство, Венко Филипче. Во изјава.

Филипче: За прв пат институтот за радиологија во Скопје добива два апарати за магнетна резонанца

Во јавното здравство на нашата држава за првпат се инсталираат два апарати за магнетна резонанца со јачина од 3 Tesla, пишува министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален фејсбук-профил. На овие апарати ќе се прават