Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Виктор Орбан

Орбан: На ЕУ и треба нова стратегија за војната во Украина, санкциите немаат ефект

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека на Европската унија и е потребна нова стратегија околу војната во Украина, бидејќи санкциите против Москва немаат ефект. -Потребна е нова стратегија што треба да се фокусира на

“ЕВРОПА СИ ПУКАШЕ ВО ГРАДИ, А РУСИЈА ВООПШТО НЕ ЈА ОСЛАБЕВТЕ” Орбан упати жестока…

Според него, на Украина и треба помош, но европските лидери треба да ја преиспитаат својата стратегија. „Европската унија „сама си пукаше во гради“ со непромислени економски санкции против Русија поради нападот врз Украина, кои, доколку

Гаспром најави енергетски кошмар, вонредна состојба во Унгарија: “Нема да има…

Рускиот енергетски гигант излезе со соопштение од кое произлегува дека Северен тек нема да биде функционален по ремонтот Рускиот државен енергетски гигант Газпром во средата попладне објави енигматично соопштение од кое германските

“Кралот на ракетите” тајно побегна од Русија во Унгарија, а таму го пречека Виктор…

Рускиот вселенски експерт Анатолиј Лазарев (68 г.) е во неверојатна ситуација. Пред четири години тој безглаво побегна од Русија во Унгарија револтиран од тамошната политичка ситуација. Сепак, тој не знаел, населувајќи се во Унгарија, дека

Во Унгарија бензинот поскапува за околу 40 отсто за странските возачи: Дали Виктор Орбан ги крши…

Странските возачи во Унгарија од петокот треба да плаќаат многу повисока цена за бензин од унгарските граѓани, а според тамошните медиуми тоа е разлика од околу 40 отсто. Указот беше објавен во унгарскиот Службен весник нешто пред

Унгарија прогласи вонредна состојба поради војната во Украина, на полноќ стапува на сила!

Унгарската влада денеска прогласи вонредна состојба поради војната во Украина, која ќе стапи на сила на полноќ, изјави премиерот Виктор Орбан. Орбан го објави ова во видео на Фејсбук неколку часа откако парламентот го усвои

Вучиќ по средбата со Орбан испрати силна порака: „Нека живее пријателството помеѓу Србија и…

Претседателот на Србија, Алкесандар Вучиќ, објави ново видео по средбата со премиерот на унгарската Влада, Виктор Орбан. Знам дека од најдоброто партнерство ќе успееме во следниот период да направиме уште подобра и поуспешна

Орбан: “Европските и американските конзервативци мора да ги здружат силите!“

„Конзервативците во Европа и Соединетите Американски Држави мора заедно да се борат за „повторно освојување“ на институциите во Вашингтон и Брисел од либералите кои ја загрозуваат западната цивилизација пред изборите во 2024 година“,

ДАЛИ СЕМЕЈСТВОТО СЕ РАСТУРА !? Ердоган одамна се противи со НАТО но сега претера, време е да се…

„Сите среќни семејства се слични, секое несреќно семејство е несреќно на свој начин“ - вака започнува познатиот роман „Ана Каренина“ на рускиот писател Лав Николаевич Толстој, пишува Bloomberg обидувајќи се да направи споредба со сегашната

ДОДИК МУ ИСПРАТИ ПИСМО НА ОРБАН ПОЛНО СО ФАШИСТИЧКИ ИДЕИ: „НЕМА БИОЛОШКИ ДА СЕ ОБНОВИМЕ СО УВОЗ НА…

Пред два дена, членот на Претседателството на Босна и Херцеговина од Република Српска, Милорад Додик, испрати писмо до унгарскиот премиер Виктор Орбан за да му ја честита изборната победа, за која рече дека е „одлична за Србите од РС“,