Tag: Vladimir Putin

Што е новичок со кој е отруен Навални? Тој е нервен агенс произведен во СССР кој е пет до осум пати потоксичен и поопасен од саринот!?

Откако германската влада објави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е отруен со нервен агенс од групата новичок, многумина се .... 

Меркел: Гасоводот Северен поток 2 ќе биде изграден. Меркел влезе во отворена војна со Вашингтон поради рускиот гасовод!

Германската канцеларка Ангела Меркел вети дека проектот „Северен поток 2“ ќе биде завршен и покрај заканите за санкции од страна…