Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Владимир Путин

РУСКАТА ВОЈСКА МУ СЕ СМЕЕ НА НАЈВАЖНИОТ МИНИСТЕР НА ПУТИН!? Војниците му свртеа грб, среде војна…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се соочува со проблеми во армијата, пренесуваат британските разузнавачи. Врз основа на неодамнешните извештаи од независни руски медиуми, рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу заврши на

КОЛОСАЛНА ГРЕШКА НА ПУТИН: “Тој навистина веруваше дека Украина ќе биде поробена за само…

Секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина, Олексеј Данилов изјави дека Русија имала агенти во украинскиот одбранбен, безбедносен и полициски сектор за време на инвазијата... Владимир Путин и неговите најблиски

Мистерија за изчезнувањето на украинските олигарси – По распадот на СССР тие палеа и гасеа во…

Се чини дека војната му дозволи на Зеленски да ги спречи олигарсите, кои со години се борат за контрола на Украина Украинските олигарси, како и нивните руски колеги, се најбогатите луѓе во нивните земји, навикнати да доминираат во

ОВА Е ОДГОВОРОТ ЗА (НЕ)УСПЕШНОСТА НА САНКЦИИТЕ КОН ПУТИНОВА РУСИЈА: Кои се деветте митови за…

Една од клучните причини зошто воопшто постои сомнеж за ефективноста на санкциите е тоа што нема доволно релевантни економски показатели кои доаѓаат од Русија. Додека мнозинството има впечаток дека санкциите против Русија немаат ефект,

ПОДЕЛБИ ВО УКРАИНА – Зеленски под се посилен удар на критичарите: “Се претвора во…

Се чини дека владата се обидува да ги држи градоначалниците на страна и да ја задржи контролата врз помошта за закрепнување, а со тоа да ги ослабне политичките ривали Има неофицијален договор меѓу украинските политичари откако Русија ја

КОЛКУ РУСИЈА НАВИСТИНА КОНТРОЛИРА ОД ТЕРИТОРИЈАТА НА УКРАИНА: Дали овие податоци го отфрлаат митот…

Често можеме да слушнеме обвинувања дека руската армија напредува премногу бавно. Велат дека има битки за некои бескрајни или погранични села, а потоа и дека има опсади на некои градови од трета класа. Во текот на петте месеци од

Покорниот слуга Медведев: Либерал во душа кој го сакаше рок и Твитер – сега му се заканува на…

Тој сакаше да биде претседател на нормална, цивилизирана земја и беше единствената надеж на Русија за излез во либералниот свет Џо Бајден е "чуден демантен старец", со Европската унија управуваат "лудаци", а Русија ќе се погрижи Украина

ДОАЃА ГОЛЕМ ПЛАН / “Путин мора да остане без својата империја”: На Американците веќе не…

Во резимето на панелот се наведува дека : „Варварската војна на Русија против Украина, а претходно и против Сирија, Либија, Грузија и Чеченија, го разоткри на целиот свет на злобниот империјален карактер на Руската Федерација“.

Русија подготвила план за евакуација на Путин!? – Ако загуби во Украина, рускиот лидер наводно…

Рускиот претседател Владимир Путин и неговите соработници се подготвени да ја напуштат земјата доколку руската армија биде поразена во Украина, се наведува во еден канал на Телеграм, кој пак се повикува на извори од Кремљ. Со