Tag: ВМРО-ДПМНЕ

НОВИ БОМБИ: Камчев му помагал финансиски на Мицкоски, Мицкоски го блокирал СЈО!?

Ново продолжение од снимениот разговор меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, еден од главните актери во аферата Рекет, Зоран Милески-Кичеец .... 

НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК: Коалицијата на СДСМ води со четири отсто пред коалицијата на ВМРО ДПМНЕ!?

Независен весник објави анкетата (нарачана од една позната меѓународна организација за изборни системи, која им помага во изборните процеси ....