Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Вооружен маж

Вооружен маж упаднал во замокот Виндзор додека Елизабета, Чарлс и Камила биле внатре

Вооружен маж утринава е уапсен поради обид за упад во замокот Виндзор, соопшти лондонската полиција. Полицијата пристигнала на местото на настанот околу 8:30 часот и уапсила 19-годишник од Саутемптон во дворот на замокот. За време на

Вооружен маж во Париз зеде две жени за заложнички: Силни полициски сили на местото на настанот

Маж вооружен со нож држи две жени како заложнички во продавница во Париз, пренесува АФП, повикувајќи се на извор во полицијата. На местото на настанот пристигнале силни полициски сили кои се обидувале да ги ослободат киднапираните жени.

Полицијата опколи вооружен маж пред седиштето на ОН во Њујорк

Седиштето на ОН во Њујорк беше опколено од полиција поради вооружен маж кој се појавил пред влезот на зградата. На снимката објавена на социјалните мрежи се гледа како маж навидум држи пиштол. Полицијата ја евакуирала целата област и го