Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

YouTube

YouTube ги прошири санкциите кон Русија: Блокиран каналот на рускиот парламент – Дума ТВ!

Стриминг платформата YouTube го блокираше рускиот парламентарен канал Дума ТВ. Соопштението од YouTube глаеше дека каналот на Дума ТВ е откажан поради прекршување на условите за користење на платформата. Овој потег предизвика бес кај

Најпопуларната стриминг платформа YouTube започна со блокирање и бришење на видеата на руските…

Најпознатата стриминг платформа, YouTube соопшти дека започнала да го блокира глобалниот пристап до државните медиумски канали во Русија.  Оваа мега-популарна он-лајн услуга за споделување видеа во оваа прилика се повика на политика за

Европската унија со повик до Google и YouTube да ги забранати профилите кој шират дезинформации и…

Alphabet Inc. и YouTube треба да ги забранат профилите на корисниците кои поттикнуваат воена пропаганда како дел од мерките за спречување на дезинформациите за руската инвазија на Украина, им порача во неделата на извршните директори на

Русија бара од Google во Украина да обезбеди пристап до каналите на YouTube на нивните медиуми

Рускиот државен регулатор за комуникации му пиша на Google и побара повторно да се овозможи пристап до руските медиумски канали на YouTube на територијата на Украина. Регулаторот Роскомнадзор објави дека сака да ги отстрани сите

Компанијата Google со остри санкции за руските веб-страници: Од денес забранети руските реклами на…

На најголемите и највлијателните руски веб-страници од денес е оневозможена опцијата за рекламирање. Компанијата Google, ја отстрани руската технологија за рекламирање на државните медиуми, која генерира големи приходи. Забраната се

Фејсбук за прв пат во својата 18-годишна историја бележи пат на дневните активни корисници

Една од најпопуларните социјални мрежи во светот, Фејсбук, забележа пад на дневни активни корисници за прв пат во својата 18-годишна историја. Имено, како што објави матичната компанија на социјалната мрежа Фејсбук - „Meta Networks“,

Имате проблем со функционирањето на Google услугите? Не сте единствени, пад на системот на Google,…

Корисниците на некои од услугите на Google пријавија дека им е оневозможен пристапот до Gmail, Google Drive и YouTube утрово. Оние кои сакаат да ги користат популарните услуги на Google добија порака дека немаат пристап до овие услуги и

Фејзбук за прв пат е попопуларен од Јутуб во еден сегмент, во игра се големи пари

Фејзбук упорно ги фокусира своите напори на враќање на помладата публика, а најновите податоци на StreamLabs и даваат дополнителна причина за оптимизам на компанијата, барем кога станува збор за еден клучен сегмент. Така, услугата