Tag: зоран заев

Дали Зоран Заев го испраќа Љубчо Георгиевски во специјална мисија во Софија!? Што ќе биде понудата до Бугарите?

Дали премиерот Зоран Заев планира да го испрати поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во специјална мисија во Софија? Искуството на Георгиевски, .... 

Спутник објави: Македонската Влада ја разгледува можноста за купување на руската вакцина!? Русите веќе разговарале со Заев и Филипче!?

Раководството на Македонија ја проучува можноста за купување на руската вакцина против короната, изјавија за Спутник извори од руската .... 

НОВИ БОМБИ: Камчев му помагал финансиски на Мицкоски, Мицкоски го блокирал СЈО!?

Ново продолжение од снимениот разговор меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, еден од главните актери во аферата Рекет, Зоран Милески-Кичеец ....