Со тешки телесни повреди се здобиле три лица во верижна сообраќајна несреќа што се случила вчера изутрина кај село Песочан на магистралниот пат Кичево – Охрид, соопшти денеска МВР.

Во информацијата се наведува дека во незгодата учествувале патничко возило „бмв“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Х.Б.(57) од село Порој, тетовско, патничко возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б. М.(22) од Скопје и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(29) од Скопје.


Напишете коментар