На  14.08.2020 во 21.40 часот на Граничен премин „Табановце“ од слобода бил лишен М.М.(40) од Италија, а со живеалиште во Р Србија, затоа што при проверка било утврдено дека се наоѓа на листата со мерка „лиши од слобода“, по барање на Интерпол.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна  постапка.


Напишете коментар