Утре и во деновите од викендот времето ќе биде претежно сончево и топло со пораст на дневната температура. Во понеделник попладне и во вторник повторно ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Како што информира УХМР, до крајот на денов ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде од 24 до 32 степена, а УВ индексот осум. Во Скопје слично време со температура до 29 степени.


Напишете коментар