ВМРО ДПМНЕ од Охрид, а Црвенковски од МАНУ ја почнаа кампањата за локалните избори: На крај БЦ ќе се закуца на црната листа на Бајден!?

ВМРО ДПМНЕ и Бранко Црвенковски денес ја започнаа кампањата за локалните избори. ВМРО традиционално од Охрид, а БЦ нетрадиционално од…

Земјотресот на Крит бил многу посилен!? Издадено е итно предупредување по потресот во Грција, на регионот му се заканува цунами!? (видео)

Турција издаде предупредување за цунами откако силен земјотрес го погоди грчкиот остров Крит, објави утринава Дејли експрес и уште неколку…

Поради оваа песна многумина извршиле самоубиство, Тито и Централниот Комитет ја забранија, но забраната беше тргната поради неа (видео)

Песната, која во поранешна СФРЈ беше забранета од Тито, поради големиот број извршени самоубиства, се вика “Плуќа су ми болна”…

Вучиќ со ултиматум до НАТО: Имате рок од 24 часа, потоа ние влегуваме со војска. Цела вечер српски тенкови тајно се носат на границата со Косово (видео)

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера изјави дека испратил недвосмислена порака до НАТО дека Србија ќе реагира, „доколку Алијансата не реагира…

Тежок потоп на ЦДУ, тие изгубија и во изборната единица на Меркел: Новиот “газда” во Германија е Олаф Шолц, ги врати СДП од мртвите

Резултатите од излезните анкети ги потврдија предизборните предвидувања дека исходот од денешните избори во Германија ќе биде предвидлив со стабилна…

Мислел дека вози МИГ-29: Македонец фатен кај Велика Плана, возел со “велика брзина”, српската полиција не можела да верува

Припадници на српското Министерството за внатрешни работи и Управата за сообраќајната полиција, во текот на вчерашниот ден на делницата на…

Таткото убиец го чува полиција, се уште не е уапсен. Во болницата нема кажано ниту збор, бил опседнат со масони и водел два паралелни животи

Обдукцијата не даде одговор на клучното прашање за смртта на трите деца, седумгодишните близнаци и четиригодишното момче, кои беа убиени…

Голема победа на социјалдемократите, Олаф Шолц може да почне да слави со кригла пиво, Германија оди во лево, резултати од изборите

Лидерот на левиот центар и кандидат за германски канцелар, Олаф Шолц рече дека е воодушевен од резултатите на изборите. Задоволен…

Новиот светски шампион е голем православец: Беше на работ на смртта, а тогаш разговорот со еден свештеник му го смени животот (видео)

Зачудувачка и по малку шокантна вест беше топ тема во светот на спортот ноќта помеѓу саботата и неделата. Украинецот Александар…