Хрватската ракометна легенда Иван Чупиќ на натпреварот меѓу Вардар и Киелце во Лигата на шампионите им се налути на бековите на „црвено-црните“ и со нервозни зборови им се обрати на тајм-аутот.

Пред крајот на првиот дел Вардар влезе во мала нервоза во нападот, а немаше поддршка од бековите. Поради тоа, Чупиќ на тајм-аутот на Алушовски им се обрати на бековската линија со зборовите – „Ќе шутне ли некој високо горе? Пи*ки едни, само долу шутирате!“.

Извор :.gol.mk