Бенџамин бил пронајден мртов со прострелна рана во градите.

Бенџамин Кио (27), внук на рокенрол легендата Елвис Присли, се самоубил во неговата вила во Калабасас.

Бенџамин бил пронајден мртов со прострелна рана во градите.

Полицијата соопшти дека станува збор за самоубиство, но дека точните околности не се јасни во моментот.

Кио беше син на Лиза Мари Присли, ќерка на Елвис и Присила Пресли.

– Лиза Мари е скршена, Бенџамин беше центарот на нејзиниот свет. Таа го обожаваше. Таа се обидува да остане силна заради нејзината ќерка и близнаци – кратко соопшти семејството.

View this post on Instagram

Mama Lion with cubs ❤️🖤💚💙🦁🥰

A post shared by Lisa Marie Presley (@lisampresley) on


Напишете коментар