Во Црна Гора во последните 24 часа регистрирани се нови 66 случаи на корона вирус и еден смертен случај, соопшти денеска институтот за јавно здравје. Анализирани се 479 примероци на новиот корона вирус.

Вкупниот број на потврдени смртни случаи од почетокот на јуни е 15, а оздравеле две лица.


Напишете коментар