Навивачите на албанскиот шампион Тирана, кои се нарекуваат „фанатици“ вчеравечер имаа свое пиротехничко шоу и тоа во близина на хотелот во кој се сместени фудбалерите на Црвена звезда.

Како што пренесува албанскиот портал Панорама, навивачите видеото од своето шоу го поставија на својот официјален сајт со наслов „Време и за будење“.
Тирана и Црвена звезда вечерва од 20 часот ќе играат во квалификациите за Лигата на шампионите.


Напишете коментар