Убаво звучи Игор Карачиќ се враќа во Вардар. Оваа информација постојано кружи во ракометните друштва, но засега нема потврда, хрватскиот репрезентативец и по ново македонски зет, има договор со Келце. Главната пречка за реализација на трансферот во актуелниот европски првак, но никогаш не се знае.

Само што стивна бурата токму на оваа тема, Карачиќ веднаш ги запали социјалните мрежи со една фотографија. Тој заедно се својот некогаш клупски другар, Тимур Дибиров заедно ја одржуваат формата.

View this post on Instagram

Training done ✅

A post shared by Igor Karacic (@igorkaracicc18) on


Напишете коментар