Утрово се почувствува земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала. Според Европскиот центар за земјотреси, се соопштува дека епицентарот на потресите бил во Јадранското Море. Земјотресот бил оддалечен 36 километри од Тирана и 18 километри оддалечен од Мамурас. Досега не е пријавена материјална штета, бидејќи осцилацијата не била многу силна.


Напишете коментар