Последни вести

“ТЕБЕ АРКАН ТИ ПОКЛОНИ ПИШТОЛ” Мока Славниќ заплака во живо во емисија, гласот му се потресе поради УБИСТВОТО што го изврши неговиот син

Зоран Мока Славниќ, познатиот кошаркар и татко на Ѕвездан Славниќ, заплака во живо во емисија кога зборуваше за убиството што го изврши неговиот син. "Кога се случи таа несреќа, Ѕвездан не е убиец, убиецот има намера да убие, а нему му се случи

Новата амбасадорка на САД во Русија ќе посвети особено…

Новата американска амбасадорка во Русија, Лин Трејси, особено внимание ќе посвети на одржувањето на дијалогот меѓу

Фити: Да се затегне монетарната политика, а Буџетот да биде…

Трошењето на буџетските средства да биде строго таргетирано, максимално да се поддржат фирмите кои имаат потреба,

Трибина на ДС: Системски реформи – борба против…

Експерти од областа на кривично право, антикорупционери и новинари денеска дебатираа за можните подобрувања и

Израелските војници убија Палестинец на Западниот Брег

Израелските сили денеска убија Палестинец на окупираниот Западен Брег за време на посетата на американскиот

Други наслови

Сквадронот за обука и тренинг на Армијата прерасна во официјален НАТО Центар за обука на воени…

Армискиот Сквадрон за обука и тренинг, попознат како Центар за обука на пилоти, од денеска се приклучи на центрите за обука на пилоти во Чешка и во Италија, како официјален НАТО центар кој е дел од структурата за летачка обука на

Украина го обвини МОК дека ja промовира руската војна против Украина

Украинското претседателство го обвини денеска Меѓународниот олимписки комитет (МОК) дека е „промотор на војната“, бидејќи разгледува можност да им дозволи на руските спортисти да настапат на Олимписките игри 2024. под неутрално обележја.

(ВИДЕО) Се лобира во Пентагон: Се подигаат борбените Ф-16?

Неколку воени претставници во Пентагон лобираат да одобрат испраќање борбени авиони Ф-16 во Украина за да помогнат во одбраната од руски ракети.Американските авиони Ф-16 се на врвот на листата на желби на Украина од почетокот на рускиот

Недановски: Треба време за да го видиме вистинскиот Вардар

Тренерот на Вардар, Владо Недановски очекува неговиот тим постепено да ја подига формата, откако тимот се комплетира по завршувањето на Светското првенство. – Немавме многу време за подготовки. Имаме нови играчи и ни треба одреден

Пике на Твитер се расправаше со новинар кој ја поддржува Шакира

Откако Шакира објави песна во која алудира на изневерувањето на нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике, поранешниот фудбалер не престанува да реагира на прозивката. Овој пат на Пике му пречеше новинарот Жорди Мартин, кој откри некои

Балкан

Свет

Спорт