Последни вести

ФРОЈД ГИ ТЕСТИРАЛ ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ НА СВОЈАТА ЌЕРКА: После тоа Ана никогаш не се опоравила – ЈА УНИШТИЛ ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ

Зигмунд Фројд ги тестирал своите психолошки експерименти на својата најмлада ќерка Ана, и тоа и нанело непоправлива штета на нејзината психа. Ана никогаш не се опоравила. Зигмунд Фројд, таткото на психоанализата, бил и останал неверојатен гениј,

Апелациониот суд ја одби жалбата на Груевски, а делумно ја…

- Апелациониот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите на обвинетиот Никола Груевски и на правното лице ДТУОР

Сообраќајка во село Арнакија, повредени се 14-годишниот…

- Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска околу 1:20 часот во СВР Скопје било пријавено

Кирил Китевски и Кристијан Лазароски од Ресен национални…

- Денеска на последниот ден на Глобалната недела на пари, во организација на Македонската

Медведев предупредува: „Секој обид на Украина да го заземе…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави во дека Русија не планира да влезе во директен конфликт со

Други наслови

Џастин Тимберлејк во новата кампања на „Луј Витон“

- Американскиот поп-пејач Џастин Тимберлејк е дел од новата рекламна кампања на „Луј Витон“. Имено, модниот бренд неделава, во соработка со јапонскиот дизајнер Јајои Кусама, ја објави својата колекција „Создавање бесконечност“

Дали „Мајкрософт“ ќе ја саботира „Call of Duty“ за „Плејстејшн“?

- „Сони“ веќе извесно време пројавува загриженост за купувањето на „Активижн близард“ (Activision Blizzard) од страна на „Мајкрософт“, тврдејќи дека тоа во иднина ќе значи послаби верзии на видеоигрите „Call of Duty“ (КоД) за

Уште двајца кинески фудбалски раководители под истрага за корупција

– Двајца високи претставници на кинеската Фудбалската федерација (ЦФА) се под истрага за „сериозно кршење на законот“, термин кој вообичаено во Кина алудира на корупција. Како што соопшти денеска Генералниот комитет за спорт,

Том Брејди, наводно, упатил скриена, но јавна порака до Жизел Бундшен

- По интервјуто на неговата поранешна сопруга, Бразилката Жизел Бундшен, каде што таа зборува за нивниот развод, случајно или не, американската рагби-ѕвезда Том Брејди на својот Инстаграм-профил сподели цитат во којшто се говори за

Тренерот на Борац пред гостувањето на МЗТ Скопје: Целата сезона се сведе на еден натпревар

– Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром утре во Чачак му гостува на Борац во клучниот натпревар против директниот конкурент за опстанок во регионалната АБА лига. Пред овој натпревар во рамки на 23 коло, МЗТ Скопје е

- Advertisement -

Балкан

Свет

Спорт