Тешки денови за југословенската легендата кој тврди дека Хрватите треба да му го бакнуваат задникот:…

Легендата се наоѓа во проблеми кои се далеку од кошаркарскиот терен Зоран Мока Славниќ е кошаркарски легенда на поранешна Југославија. По богатата играчка кариера се пресели на тренерската клупа каде имаше многу успеси. Колку беше

“АКО НЕ ГО НАПРАВАМ ТОА – ЖИВОТОТ МИ Е ВО ОПАСНОСТ!” Срамна одлука: Зверев има…

Германскиот тенисер Александар Зверев е шокиран и фрустриран бидејќи организаторите на Ролан Гарос не му дозволуваат да зема инсулин на теренот. Познатиот тенисер минатата година откри дека му бил дијагностициран дијабетес тип 1 кога

ТЕШКО Е ДА СЕ ГЛЕДА… Тажни сцени на омилениот актер: Падна при пристигнувањето на сцената, борбата…

Мајкл Џеј Фокс падна на сцената пред фановите на „Враќање во иднината“, а снимката од несреќата многу ги растажи сите. Американскиот актер и ѕвезда на франшизата „Враќање во иднината“ Мајкл Џеј Фокс беше гостин на панелот посветен на

АДУТ ОД БЛИСКИОТ ИСТОК – Американците „пронајдоа“ залихи на системи за оружје што итно му се…

Оваа американска набавка тежи нешто повеќе од 118 милиони долари, а се работи за системи кои ефикасно ги користат украинските сили Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118

„ЕДВАЈ ЧЕКАМ ДА УМРЕ МАЈКА МИ, МИ ГО УНИШТИ ЖИВОТОТ “: Шок исповед на позната актерка, пробала…

Холивудската актерка Дру Баримор признала дека би сакала нејзината мајка да е мртва. Дру ја откри оваа болна вистина додека го опишуваше своето бурно детство и нејзината долгогодишна борба растејќи со нејзината мајка Џејд. Да потсетиме,

Скандал во владиниот авион: Алкохолот предизвика сексуално вознемирување? Министерството за одбрана…

Чешка одлучи да го забрани освежувањето во текот на летовите во државните авиони по скандалот со наводното сексуално вознемирување. Чешката министерка за одбрана Јана Чернохова забрани консумирање алкохол во владините авиони

Имате проблеми со спиењето? Само една непроспиена ноќ предизвикува стареење на мозокот до две години

Спиењето е од суштинско значење за нормални физички и ментални функции Сè поголем број луѓе имаат проблеми со спиењето, а најчесто пореметување е несоницата. Поради недоволно спиење, се јавува чувство на исцрпеност и замор, а со тоа и

ВРЕМЕНСКИ НЕПРИЛИКИ- Наскоро доаѓа познатиот Ел Нињо, драстично ќе го промени времето во големи…

Ел Нињо предизвикува проблеми за производството на пченица во Австралија, вториот најголем извозник на жито во светот Ел Нињо веќе е најавен на производителите на храна во Азија со високи температури и суша кои би можеле да ги намалат

НЕМАЛА ОД ШТО ДА ЖИВЕЕ – БЕБИ ДОЛ СЕ хранела ВО ЈАВНА КУЈНА: Тој веднаш и се јавил и и нашол…

Пејачката Беби Дол долго време не е видена во јавноста, а како што објави Курир, неодамна била видена како зема храна во народна кујна во Белград. Сопственикот на Пинк, Жељко Митровиќ, тогаш решил да ја ангажира пејачката Беби Дол за свој

ПОРАНЕШНАТА МИНИСТЕРКА ШОКИРАШЕ ЗА МОМЧЕТО УБИЕЦ: „Ја испрати пораката НЕ СУМ ЛУД“

Таа рече дека злото нема граници и дека момчето си правело зло и на себе и на другите и тоа е непростливо. Славица Ѓукиќ Дејановиќ во утринската програма на ТВ Информер истакна дека Србија никогаш нема да ја заборави трагедијата во