ФРОЈД ГИ ТЕСТИРАЛ ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ НА СВОЈАТА ЌЕРКА: После тоа Ана никогаш не се опоравила – ЈА…

Зигмунд Фројд ги тестирал своите психолошки експерименти на својата најмлада ќерка Ана, и тоа и нанело непоправлива штета на нејзината психа. Ана никогаш не се опоравила. Зигмунд Фројд, таткото на психоанализата, бил и останал

НУКЛЕАРЕН ФИЗИЧАР ОБЈАВИ ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ЗА ВОЈНАТА: Не заборавајте што потпиша Украина со Кина

Тие области се вулкански активни и богати со минерали кои се неопходни за кинеската индустрија. Нуклеарниот физичар и поранешен пратеник во парламентот Тончи Тадиќ ја коментираше посетата на кинескиот претседател Си Џинпинг на Москва за

ДОКОЛКУ ЕКСПЛОДИРАЛА БИ ГО СМЕНИЛА ЛИКОТ НА ХРВАТСКИОТ ГРАД! Деталите ја смрзнуваат крвта –…

Со направата од Втората светска војна се справиле три нуркачки тимови во Хрватска кои ја извлекле мината од реката. Сложената и тешка операција за отстранување и неутрализирање мина од пристаништето Риека во Хрватска беше успешно

ПРЕТЕПАНA СО ЧЕКАН, ЗАДАВЕНA И ИЗГОРЕНА! Полицијата по 32 години ја разреши мистеријата – еве…

Убиецот сè уште не е уапсен. Американската полиција соопшти дека успеала да идентификува жена која била претепана со чекан, задавена и запалена во 1991 година. Тие тврдат дека жртва на убиството е 30-годишната Кристин

УНИШТЕНА ГОРДОСТА НА РУСКАТА ВОЈСКА: Украинските специјалци елиминираа десет руски тенкови (ВИДЕО)

Русија не ги коментираше овие наводи. Специјалната единица „Бели волци“ уништи еден руски оклопен транспортер за само една ноќ заедно со десет тенкови. Специјалната единица на украинската армија „Бели волци“ тврди

ЗОШТО ЕСМА РЕЏЕПОВА “ПОСВОЈУВАЛА” САМО МАШКИ ДЕЦА? Многу години подоцна вистината излезе…

Есма Реџепова беше кралица на ромската музика, двапати номинирана за Нобеловата награда за нејзината хуманитарна работа Зошто Есма Реџепова "посвојувала" само машки деца? Есма Реџепова во народот беше позната како „кралица на

Совршеното лице зад монструозниот проект: Путин штом ја видел знаел зошто му е потребна!

Коментирајќи ги обвинувањата на Меѓународниот кривичен суд за киднапирање деца, таа рече дека „сака меѓународна грижа за децата“. Сопруга на руски православен свештеник, мајка на пет биолошки и осумнаесет посвоени деца, убава русокоса

СЕКОЕ УТРО ИМАМ ЕДНА ЗАДАЧА: Ова е вистината за сопругите на БОГАТИТЕ ШЕИЦИ! Приказната за…

Вистинска лавина од коментари предизвика видео на кое сопругата на милионер од Дубаи покажа како всушност живее. Соуди е во брак со арапскиот милионер Џамал, живеат во Дубаи, а таа истакнува дека третманот како принцеза е

Почина на 37 години по лекарска грешка! Имала рак, кој се лекува во 90 проценти од случаите!…

Тага која никогаш не исчезнува! Пејачката Рада Манојловиќ прерано ја загуби мајка си, а тагата никогаш не ја криеше, па неколку пати се расплака пред телевизиските камери сеќавајќи се на нејзината мајка која почина од последиците на

МАЈКА МИ БИЛА СИЛУВАНА, ТАКА СЕ РОДИВ: Ова е Суми! Цело нејзино детство била малтретирана, дури и се…

Светлана Шлапак имала тежок живот, но успеала да се избори со сите проблеми и на 21 година може да каже дека успеала. Како што признава и самата, нејзината мајка ја родила по силување, а фактот што е поинаква од другите и нанел