ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО! Маж се самозапалил пред судот каде му се суди на Трамп, луѓето врескаат во шок

Грозоморното видео набрзо се појави на социјалните мрежи, а на него може да се види како личноста буквално е зафатена од пламен

Човек чиј идентитет засега не е познат е заглавен пред судот во Њујорк каде му се суди на поранешниот американски претседател Доналд Трамп .

Грозоморното видео набрзо се појави на социјалните мрежи, а на него може да се види како личноста буквално ја зафати пламенот.

На видеото се гледа како лицето прво клечи додека гори, а потоа паѓа на грб и се тресе, додека околу него горат огромни пламени.

Инцидентот се случи веднаш откако беше објавено дека е избрана порота во случајот против Доналд Трамп поради наводните тајни плаќања на Сторми Даниелс, актерка од филмови за возрасни што ја платил за да молчи за нивната интимна врска.

Ова судење се смета за историско, бидејќи Доналд Трамп е првиот поранешен американски претседател кој се соочува со кривично гонење.

ВНИМАНИЕ! ВИДЕОТО Е ЕКСТРЕМНО ВОЗНЕМИРУВАЧКО! ГЛЕДАТЕ НА ВАША ЛИЧНА ОДГОВОРНОСТ!