Силјановска Давкова: Во работата ќе ме води она што сум го ветила пред граѓаните

- Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова вечерва на митингот во Бутел рече дека тврди оти тоа што го запишала во изборната програма ќе ја води, бидејќи, како што нагласи, тоа не се обични

53 луѓе затруени на свадба, меѓу нив 13 деца: Невиден хорор, луѓето масовно пристигнаа во болниците…

Педесет и три лица, меѓу кои 13 деца, се затруени на свадба во регионот Бухара во Узбекистан, соопшти прес-службата на регионалниот оддел за здравство, а пренесува РИА Новости. Според прес-службата, ноќта на 13 април, болниците во

Илон Маск: Следната година ќе имаме вештачка интелигенција попаметна од кој било човек

Вештачката интелигенција попаметна од кој било на Земјата би можела да постои следната година, освен ако барањата за моќ и компјутери на секторот не станат неодржливи пред тоа, рече Илон Маск. Предвидувањето означува остра ескалација на

,,Го фатив на дело!” Сека Алексиќ откри како дознала за изневерувањето: Чувствував дека е…

Сека Алексиќ денеска ужива во среќен брак со Вељко Пиљикиќ, со кој има два сина, а еднаш кажа дека ја изневеерил еден од нејзините партнери. Сека Алексиќ еднаш проговори за своето минато и откри дека еден од своите партнери партнери го

Шокантно предупредување од научниците: Можен колапс на „глечерите на судниот ден“ и драматичен скок…

Океанските струи би можеле да доведат до колапс на ледената покривка на Амундсенското Море на Западен Антарктик, вклучувајќи го и познатиот „глечер на судниот ден“, што драматично би го подигнало нивото на морето. Ова шокантно

Пендаровски од Тетовско: Бев претседател на сите граѓани движејќи ја државата во евроатлантското…

- Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендровски денеска во рамки на предизборната кампања одржа средби со граѓаните на тетовскиот регион. Во попладневните часови Пендаровски ја претстави својата програма пред жителите на Желино,

Трамп: Она што се случува со Израел може да заврши со светска војна

– Поранешниот американски претседател и републикански претседателски кандидат за овогодишните избори, Доналд Трамп изјави дека „она што се случува со Израел може да заврши со светска војна“, пренесоа денеска израелските медиуми. - Имаме

Руд Каспер за првпат во кариерата го победи Ѓоковиќ! Норвежанецот по пласманот во финалето во Монте…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето на турнирот во Монте Карло, а на патот до борбата за титулата беше сопрен од Норвежанецот Каспер Руд. Норвешкиот тенисер за првпат во кариерата успеа да го

Доколку сакате да ослабете за лето, направете ги овие промени во исхраната

Доаѓа летото, а со тоа и желбата да се чувствуваме сигурни во омилената облека за топло време. За среќа, постигнувањето витка линија не мора да вклучува екстремни мерки или неуспешни диети кои на крајот ќе направат повеќе штета отколку

Шок во Украина: Припадниците на елитниот баталјон Азов ја одбиле наредбата на генералот Сирски да се…

Украинските војници од третата посебна јуришна бригада, создадена врз основа на баталјонот Азов, одбија да одат во Часов Јар за да го одржат фронтот. Оваа информација доаѓа од украински извори. Пред неколку дена беше објавено дека