Активна Категорија

Занимливости

Овие три хороскопски знаци ги очекува најмногу среќа ова лето – сите ќе им завидуваат и се ќе…

Дознајте кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во следните два-три месеци - поточно летово! Астролозите веруваат дека нема случајности - сè што ни се случува е веќе однапред „запишано“ во ѕвездите. А таква е и неверојатната

Дали сте знаеле !? Ова е сопругата на Златан Ибрахимовиќ – таа има богатство речиси исто како…

Шведскиот фудбалер со балканско потекло и еден од најконтроверзните ликови што некогаш се појавиле во спортот, замина во заслужена пензија. Иако неговата блескава кариера, освен бројните успеси, ја одбележаа и некои наводни љубовни врски,

Новата ѕвезда на Ливерпул ја остави својата девојка поради нејзината најдобра пријателка

Аргентинскиот играч Алексис Мек Алистер (24), кој се согласи да се пресели во Ливерпул, се најде во центарот на вниманието откако неговата сега веќе поранешна девојка изјави дека ја оставил поради нејзината најдобра пријателка. Камила

Обрнете внимание на симптомите: Честото мокрење може да биде знак за сериозни здравствени проблеми

Честото мокрење обично е знак дека сте пиеле премногу течности, но ако чувствувате дека не внесувате доволно течност, тоа може да значи дека имате одреден здравствен проблем. Повеќето луѓе имаат околу пет до седум движења на дебелото

ЗОШТО БОЛАТ ЗАБИТЕ И ПО ПОСЕТАТА НА СТОМАТОЛОТ? Стоматологот открива што да прави по интервенциите

Тој е орган како и секој друг, па процесот на негово лекување може да биде многу непријатен. Луѓето обично се обраќаат на стоматолог кога чувствуваат болка . За среќа, модерната стоматологија е

„Се борам со староста на секој начин, но важно е да имаш пари! Ким Катрал ШОКИРАНА, ова е нејзината…

Дали Саманта успеа да ја задржи својата сексипилност и да остане привлечна, дури и ако тоа значи да оди под нож? По веста за враќањето на ликот на Саманта Џонс во продолжението на серијата Сексот и градот, заносната Ким Катрал повторно

Зошто „ЖОЛТА МИНУТА“ е навистина жолта? Сите знаеме што значи тоа, но…

Постои причина зошто оваа конкретна боја претставува губење на контролата. На сите ни се има случено во животот во одреден момент се да ни биде преку глава. Да бевме обземени од гнев, да сме на работ со нервите. Дури и да почнеме да

ЕРУПTИРА НАЈАКТИВНИОТ ВУЛКАН ВО СВЕТОТ: Во основата на кратерот се појавија пукнатини, а тоа значи…

Зголемена е и земјотресната активност. Килауеа, еден од најактивните вулкани во светот, почна да еруптира во кратерот Халемаумау рано утринава. Ерупцијата на вулканот Килауеа на Хаваите продолжи, а геолозите од опсерваторијата за

Британска мистериозно исчезната подморница од 1942 година пронајдена во Грција

Остастоци од потонатата британска подморница „ХМС Триумф“ , што мистериозно исчезнала при воена мисија во Грција во 1942 година, за време на Втората светска војна, е пронајдена во Егејското Море. Како што објави грчката новинска

Ева Мендес за проблемот со влакната на телото: Јас сум ѕвер, го бричам лицето

Актерката Ева Мендес неодамна се отвори за нејзиниот проблем со влакната на лицето, споделувајќи видео на кое таа ги отстранува. Имено, познатата актерка на својот Инстаграм профил објави видео на кое прави третман за отстранување на