Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Категорија

Тренчевска: По постигнатиот договор се СОНК, се надевам дека оние кои штрајкуваа ќе се вратат на…

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска се надева дека откако претставниците на СОНК ќе го известат членството дека е постигнат договор со Владата наставниците, професорите, воспитувачите и негувателите ќе се вратат на

Израел најави остар одговор по нападите на Хамас

По ракетните напади на Хамас врз јужен Израел, израелската влада одлучи да го затвори пешачкиот премин во Газа, а министерот за одбрана и вицепремиер на Израел Бени Ганц вети „остар одговор“. Канцеларијата за врски на

Пендаровски околу клубот „Ванчо Михајлов“:„Кабаетот е на нашите институции што воопшто регистрирале…

Настанот со отворањето на клубот „Ванчо Михајлов” е спорен поради две основни причини – името на клубот и структурата на бугарската делегацијата која дојде во Битола, смета претседателот Стево Пендаровски. Во синоќешното гостување

Истражувачи на ЕУ: Минатото лето беше најжешкото досега

Летото 2021 година беше најжешкото во Европа откако се води евиденцијата, изјавија денеска научници од ЕУ, пренесе ДПА. Температурата беше еден степен Целзиусов над просекот од 1991 до 2020 година, соопшти Службата за климатски

Телефонски разговор Блинкен – Јанша: „Државниот секретар ја истакнал потребата од силна…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска разговараше со премиерот на Словенија Јанез Јанша, при што тој се заблагoдарил на Словенија за јасно укажаната поддршка за суверенитетот и триторијалниот интегритет на Украина.

Висок руски функционер ги откри условите за ставање крај на војната во Украина

Високиот претставник на руското Министерство за надворешни работи, Алексеј Полшчук , рече дека „специјалната воена операција“, како што Русите ја нарекуваат војната во Украина, може да заврши кога НАТО ќе престане да ја користи

ВАКА ЌЕ ИЗГЛЕДА УКРАИНА ПО ВОЈНАТА! Експертите ја открија тактиката на Русите: Еве зошто излегоа од…

Војната во Украина е централна светска тема бидејќи конфликтот и санкциите се нешто што го вовлече Западот во чувство на безнадежност со неизвесни последици за цела Европа. Командата на украинските вооружени сили објави дека

ИМА ДУПКА ВО ДЛАНКАТА НИЗ КОЈА МОЖЕ ДА ПОМИНЕ ПРСТ! Луѓето гледаат и ги тријат очите во неверување,…

Уметницата и Тиктокерката Аделин ги остави своите фанови во недоумица откако им ја покажа 'дупката' во раката. Никој од нив не можеше да сфати што се случило. Таа сподели видео во кое 'дупката' во дланката ја полни со ориз,

СЕ СЕЌАВАТЕ НА НЕА? Поранешната српска снаа очекува дете со новиот дечко: Изолацијата ја помина со…

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет Адријана Лима и нејзиното ново момче Андре Лемерс открија дека го чекаат своето прво дете, а сега е откриен и полот на детето. Поранешната сопруга на српскиот кошаркар Марко Јариќ и Лемерс така ќе

Полскиот премиер Моравјецки од Лавов: Украинските војници се борат за безбедноста на цела Европа !

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки денеска изјави дека Полска не може да ги остави на цедило своите соседи и ги повика другите нации „да го поддржат борбениот дух на Украина“. Моравјецки кажа дека украинските трупи се борат за