Овој симптом се појавува наутро и може да биде знак за срцеви заболувања

Кардиоваскуларните болести се водечка причина за смрт во светот, одземајќи околу 17,9 милиони животи секоја година, покажуваат податоците на Светската здравствена организација Доколку не се откријат и лекуваат рано, кардиоваскуларните

Една женска особина најмногу ги плаши мажите, можете ли да погодите која е?

Не е тајна дека многу мажи не знаат како да се справат со одредени женски особини, а интелигенцијата е „најлошата“ од сите... Колку пати во животот сте ја слушнале изјавата дека мажите се плашат од паметни жени? Истражувањето на

Кинезите изградија копија од грчкиот остров Санторини ВИДЕО

Кинезите кои немаат можност да патуваат во странство, особено не на Санторини во Грција, добија своја реплика на познатиот остров. Кинескиот Санторини се наоѓа во југозападната провинција Јунан и навистина наликува на космополитски

Поминаа 13 години: Ништо не се смени, освен нејзините гради

Актерката и модел Елизабет Харли повторно победува со својот моден избор. Актерката неодамна присуствуваше на премиерата на филмот „Строго доверливо“ во Њујорк, а на црвениот тепих друштво и правеше нејзиниот 22-годишен син. Тој е и

Путин сака космичка нуклеарна енергија

Рускиот претседател Владимир Путин побара од надлежните министри и раководители на руската вселенска агенција Роскосмос и агенцијата за нуклеарна енергија Росатом да донесат одлука за доделување средства за проектот за развој на вселенска

Најточниот годишен хороскоп на древните Маи! 3 знаци ги очекува голема среќа и планина од пари

Годишниот хороскоп на древните Маи вели дека 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во 2024. Некои ќе ги решат финансиските проблеми и ќе ја дочекаат крајот на оваа година „искапен во луксуз“, додека на некои ќе и се смешка на вистинската љубов.

Пендаровски: Ако го откажеме Договорот од Преспа, нема да бидеме дел од НАТО

Кандидатот на СДСМ и актуелен претседател Стево Пендаровски синоќа одржа митинг во Ѓевѓелија каде беше прашан и за Договорот од Преспа. Пендаровски истакна дека доколку се откаже, земјата нема да биде дел од НАТО. „Доколку се откаже

Излегува само со дедовци и ужива во тоа! Ги заведува и им ги зема картичките, сумите што ги троши се…

Жената признава дека излегува само со мажи кои заработуваат повеќе од 160.000 фунти и и купуваат дијаманти и дизајнерска облека и инсистира дека таа не е спонзор. Манекенка која излегува „само“ со постари мажи вели дека ја зема

Тамани тарантули како пуканки во кино! Видеото ќе ви го преврти стомакот – оклопот пука под…

Снимката на која жена јаде живи тарантули го згрози и шокираше светот. Имено, Тајланѓанката Џин Су сака да јаде тарантули , а во нејзините видеа можат да уживаат само вистинските љубители на егзотичната храна. Како голема гурманка,

Закопан братот на монструмот! Мештаните револтирани: „Неговиот гроб се знае, но каде е на Данка?!“

Далибор Драгијевиќ (40) од Злот, брат на Дејан Драгијевиќ (50), кој е осомничен дека на 26 март ја уби малата Данка Илиќ (2) со колегата од Бор „Водовод“ Срѓан Јанковиќ (50), вчера беше погребан во локални гробишта пред само десет роднини