Активна Категорија

Актуелно

„СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО НИВНИОТ СИН ДА Е АКАДЕМИК, А НЕ МАСОВЕН УБИЕЦ“ Адвокатите детално го опишале…

Адвокатите на семејствата на повредените во масакрот што го изврши Урош Блажиќ (21), Стефан Стефановиќ и Небојша Перовиќ во „Јутро на Блиц“ зборуваа за вчерашниот инцидент на првото судење на масовниот убиец и неговиот татко. Тие изјавија

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА ГИ УЦЕНУВА ИНСПЕКТОРИТЕ: Поставил услови за откривање на телото,…

Осомничените за убиството на малата Данка Илиќ моментално се во притвор во Заечар. Иако биле сместени во посебни ќелии за да се спречи меѓусебната комуникација, како што наведува изворот на истрагата, со текот на времето станувале сè

Кога го видоа убиецот на нивните децата родителите паднаа од столиците, мајките бараа медицинска…

Само неколку секунди откако на вратата од судницата во зградата на Вишиот суд во Смедерево се појави обвинетиот Урош Блажиќ (22) од Дубона кај Младеновац, кој на 4 мај минатата година уби девет жртви и тешко повреди 12 од нив, настана

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) ВИДЕО КАКО БОРЦИТЕ НА ХАМАС ГИ МАЧАТ ЖЕНИТЕ ЗАЛОЖНИЦИ: Облеани со крв и модринки…

Форумот на семејствата на заложниците од Израел објави видео на кое се гледа киднапирањето на војничките на ИДФ на 7 октомври минатата година, снимено од камери во сопственост на членови на Хамас. Жените се облеани во крв, додека ги

ПРОДОЛЖУВА ЧИСТКАТА ВО РУСКАТА ВОЈСКА: ПО „СПАРТАК“ ПАДНА УШТЕ ЕДЕН ОФИЦЕР! Кај него било „грнето со…

Истражните органи на Руската Федерација го уапсија шефот на одделот за набавки на руското Министерство за одбрана, Владимир Вертелецки. Тој беше обвинет за злоупотреба на службената положба , соопшти официјалниот претставник на

Еве што пишува во усвоената резолуција за Сребреница: Еве што се бара, а што е забрането

Генералното собрание на Обединетите нации денеска усвои резолуција за Сребреница со која 11 јули се прогласува за Меѓународен ден на сеќавање и сеќавање на „геноцидот“ во Сребреница во 1995 година , кој треба да се слави секоја година.

ВИДЕО | Сиљановска-Давкова на аудиенција кај папата, средба со Радев не е остварена, изразена…

За поддршката за евроинтеграцијата на земјава, но и на целиот Западен Балкан, како и за актуелните светски случувања денеска во Ватикан разговарале претседателката Гордана Сиљановска-Давкова и поглаварот на Римокатоличката црква,

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Новата влада се очекува да биде формирана до 20 јуни и веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, коалицијата на опозициските партии на Албанците „Вреди“ и Движењето ЗНАМ. Ова на својот профил на социјалната  платформа Икс го напиша пратеникот

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА УРОШ БЛАЖИЌ СЕГА! Масовен убиец опкружен со стражари, со лисици на рацете и…

Урош Блажиќ (22) од Дубона кај Младеновац денеска е донесен од притвор во Вишиот суд во Смедерево, опкружен со стражари, со лисици на рацете и нозете, а на градите со панцир! Чуварите ниту еден момент не го оставиле, цело време го држеле

Во Србија напладне ќе бијат камбаните во сите храмови, поставени и билборди со текст „Ние не сме…

 Генералното собрание на ОН денеска ќе гласа за резолуцијата со која 11 јули се прогласува за Меѓународен ден на сеќавање на геноцидот во Сребреница и осуда на негирањето на геноцидот и глорификацијата на воените злосторници.