Активна Категорија

Актуелно

Докторите ги објавија информациите за здравјето на папата Франциско: “Ноќта помина добро, тој ќе…

Според информациите објавени од светските медиуми, папата Франциско се чуствувал добро во четвртокот наутро, откако ја поминал првата ноќ во болница по операцијата на стомакот, потврдиле од Ватикан. „Ноќта помина добро“, стоело во

ГЛОБАЛЕН АЛАРМ – 50 истакнати светски научници предупредуваат: “Во тек е невидено забрзување…

Рекордно високите емисии на стакленички гасови и намалувањето на загаденоста на воздухот предизвикаа невидено забрзување на глобалното затоплување, предупредија во четвртокот 50 водечки светски научници. „Од 2013 до 2022 година,

“ЦЕЛА ЗЕМЈА ЌЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ПУСТИНА!“ – Украина останува без своето најголемо богатство…

Украина може да загуби неколку милиони тони род поради уништувањето на браната „Нова Каховка“ на југот од земјата, предупреди во вторникот Министерството за земјоделство на Украина. „Без водоснабдување, невозможно е да се одгледува

ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ НА БАЛКАНОТ – Во мала општина на оваа поранешна Југословенска земја откриени…

Во областа на малата општина Језеро во централниот дел на Босна и Херцеговина, откриени се нови значајни резерви на злато при истраги извршени од работниците на компанијата Lykos Balkan Metals, соопшти босанската филијала на австралиската

ВИДЕО | Италјанска пратеничка го доеше својот двомесечен син за време на седница на парламентот, а…

Италијанската пратеничка Гилда Спортиело, која за време на парламентарната седница се бореше за правото на жените да ги дојат своите бебиња за време на работа, го направи токму тоа.  За време на нејзината постапка, во салата се слушнал

ФОТО | Артан Груби на средба со Ерик Мејер: “Подготвени сме за секаква одлука за консензуално…

Последните политички случувања во земјата, процесот на уставни измени, патот на евроинтеграциите, како и почетокот на работата на Коридорите 8 и 10Д, беа во фокусот на разговорите на денешната средба на првиот вицепремиер и министер за

“УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА Е ВАРВАРСКИ АКТ НА КИИВ“ – Конечно се огласи и Владимир Путин за…

Украина и Русија продолжуваат меѓусебно се обвинуваат за уништувањето на браната „Нова Каховка“. Претседателот на Русија, Владимир Путин, го осуди уривањето на браната во јужна Украина како варварски чин од страна на силите на Киев, за

Овие три хороскопски знаци ги очекува најмногу среќа ова лето – сите ќе им завидуваат и се ќе…

Дознајте кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во следните два-три месеци - поточно летово! Астролозите веруваат дека нема случајности - сè што ни се случува е веќе однапред „запишано“ во ѕвездите. А таква е и неверојатната

“НАШИТЕ ТАЈНИ СЛУЖБИ РАБОТАТ НА ТОА!“ – Премиерот на Велика Британија во дилема: “Не можеме да…

Премиерот на Велика Британија, Риши Сунак, денес изјави дека Лондон се уште не може да каже дали Русија е одговорна за уништувањето на браната „Нова Каховка“ на југот на Украина. „Не можам да го кажам тоа дефинитивно. Нашите

Дали сте знаеле !? Ова е сопругата на Златан Ибрахимовиќ – таа има богатство речиси исто како…

Шведскиот фудбалер со балканско потекло и еден од најконтроверзните ликови што некогаш се појавиле во спортот, замина во заслужена пензија. Иако неговата блескава кариера, освен бројните успеси, ја одбележаа и некои наводни љубовни врски,