Активна Категорија

Спорт

ВИДЕО | ИСТОРИЈАТА ВАКВО НЕШТО НЕ ПАМЕТИ! Никој досега го нема направено ова освен Никола Јокиќ…

Денвер Нагетс и Србинот Никола Јокиќ направија уште еден чекор кон освојување на титулата во НБА лигата, бидејќи во третиот натпревар од финалната серија го совладаа Мајами Хит со резлутат од 109:94 и поведоа со 2-1. Српскиот кошаркар

Интер Мајами не застанува кај Меси, сака да донесе уште големи светски ѕвезди

По потписот на Лионел Меси, челниците на Интер Мајами во следниот период сакаат да доведат уште две големи ѕвезди на европскиот фудбал – пред се Серхио Бускетс, потоа Анџело Ди Марија. Изминативе месеци многу се зборуваше за иднината на

Тешки денови за југословенската легендата кој тврди дека Хрватите треба да му го бакнуваат задникот:…

Легендата се наоѓа во проблеми кои се далеку од кошаркарскиот терен Зоран Мока Славниќ е кошаркарски легенда на поранешна Југославија. По богатата играчка кариера се пресели на тренерската клупа каде имаше многу успеси. Колку беше

“АКО НЕ ГО НАПРАВАМ ТОА – ЖИВОТОТ МИ Е ВО ОПАСНОСТ!” Срамна одлука: Зверев има…

Германскиот тенисер Александар Зверев е шокиран и фрустриран бидејќи организаторите на Ролан Гарос не му дозволуваат да зема инсулин на теренот. Познатиот тенисер минатата година откри дека му бил дијагностициран дијабетес тип 1 кога

Дражен Петровиќ: Три децении од заминувањето на „кошаркарскиот Моцарт“

Поминаа точно 30 години од смртта на еден од најдобрите хрватски, југословенски и светски кошаркари на сите времиња, Дражен Петровиќ. „Кошаркарскиот Моцарт“, како што често го нарекуваа, се најде меѓу 50-те луѓе кои најмногу придонесоа

Десет клубови со највреден фудбалски бренд во светот

Шампионот на англиската Премиер лига, Манчестер Сити, е прогласен за највреден светски фудбалски клупски бренд во 2023 година со вредност од 1,562 милијарди долари, се вели во извештајот на консултантската компанија за вреднување на

Меси во наредните часови ќе објави преселба во Интер Мајами, Ејпл ТВ и Адидас ќе му дадат на играчот…

– Компаниите Ејпл и Адидас се вклучени во трансферот на Лионел Меси во Интер Мајами. Претходно се дозна дека 35-годишниот фудбалер е блиску до преселба во клубот од американската МЛС. Според Фабрицио Романо, Меси оваа одлука ќе ја

ОД 1.342. МЕСТА ДО ПОЛУФИНАЛЕ НА РОЛАН ГАРОС – ПОРАДИ НОВАК: Ги прочитав зборовите на Ѓоковиќ,…

Беатриз Хадад Маја е најголемата сензација на овогодинешниот Ролан Гарос! Беатриз Хадад Маја , тоа е името на најголемата сензација на овогодинешниот Ролан Гарос! Бразилецот, кој никогаш досега не стигнал до второто коло на Ролан Гарос,

БиБиСи: Лионел Меси ги одби Барса и саудиската милијарда, оди во Интер Мајами!

Британскиот Би-Би-Си објави ексклузивна вест: Лионел Меси одлучи да ја продолжи кариерата во Интер од Мајами! По заминувањето од ПСЖ, Меси имаше три опции за продолжување на кариерата, а на крајот реши да замине во САД. Најблиску до

ВИДЕО | “ЗБОГУМ!“ – Седум минути чиста емоција! Реал Мадрид на трогателен начин се…

Карим Бензема реши да не го продолжи договорот со Реал Мадрид и по 14 години да го напушти клубот, а како што стојат работите кариерата ќе ја продолжи во Ал Итихад од Саудиска Арабија. Да потсетиме, неговиот договор со Реал Мадрид