Активна Категорија

Спорт

Меси заменет во првото полувреме

Фудбалерот на Интер Мајами, Лионел Меси се повреди во победата на неговиот тим над Торонто со 4-0. Аргентинецот ја напушти играта во 37. минута кога почувствува болка во мускулот, само неколку минути откако поради слични проблеми си

„Мислењата се поделени за Новак, тој никогаш нема да биде популарен како Рафа или Роџер –…

Поранешната најдобра дубл играчка на светот, Рене Стабс, изјави дека и се восхитува на упорноста на Новак Ѓоковиќ и на тоа што тој никогаш не се откажува. Поранешната австралиска тенисерка е коментатор на ESPN, а не е тајна дека

Автограм чини 100 фунти, ама вечерва ќе чини 5.000 фунти: Поранешниот англиски репрезентативец и…

Поранешниот англиски фудбалер и капитен на Челзи, Џон Тери, одлучи да ги наплати своите јавни настапи. Оваа одлука на поранешната фудбалска суперѕвезда ги изненади сите во Велика Британија. Но, Џон Тери решил да оди до крај па

Фудбалот секогаш му беше на прво место, а потоа се појави таа: Мајката на Дејвид Бекам откри што…

Документарната серија за Бекам ќе има четири епизоди и ќе излезе на 4 октомври. Ќе прикажуваат досега невидена снимка, а за животот на синот проговори и мајката Сандра. Мајката на пензионираниот фудбалер Дејвид Бекам (48), Сандра Бекам

УЕФА брутално ја казни Романија поради транспарентот ,,Косово е Србија”: Ова е навистина…

Голема казна за Романија поради транспарентот „Косово е Србија“. Следниот натпревар против Андора репрезентацијата на Романија ќе го игра пред празни трибини, тоа е одлука на УЕФА. Вестта за казната ја пренесе добро информираниот

Итно се огласи Новак Ѓоковиќ! Откриена голема измама, ги ограбуваат граѓаните на Србија повикувајќи…

Адвокатската канцеларија што го застапува Новак Ѓоковиќ излезе со соопштение во кое ги предупредува граѓаните за законот што се спроведува, а во кој се користат ликот и делата на Ѓоковиќ. Целата измама е внимателно дизајнирана и се

Надал: Ѓоковиќ е најдобар во историјата на тенисот и тука нема што да се дискутира

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изјави дека Србинот Новак Ѓоковиќ е најдобриот играч во историјата на тенисот според освоените титули. - Бројките се бројки, а статистиката е статистика и во таа смисла неговите бројки се секако подобри од

Кејн: Многу сум среќен што постигнав четири гола за Баерн досега, можам да играм уште подобро

Напаѓачот на Баерн Минхен, Хари Кејн е задоволен од неговите први изданија за германскиот тим. - Ова е добар почеток за мене. Секогаш по голем трансфер има притисок и очекување во првите неколку натпревари. Сите сакаат да ве видат како

Клоп: Нагелсман е одлично решение за репрезентацијата, јас сум посветен на Ливерпул

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, кој беше поврзуван со селекторското место во германската фудбалска репрезентација, се произнесе околу назначувањето на Јулијан Нагелсман за нов предводник на „панцирите“. Триесет и шестгодишниот

РАЗОТКРИЕНА ГОЛЕМА МАФИЈА ОД БАЛКАНОТ – Падна познат спортист водач на криминалната…

Шпанската полиција, Интерпол и Европол разоткриле криминална организација која на необичен начин ги измамила обложувалниците. Серија сомнителни он-лајн обложувања биле забележани во 2020 година, а тоа било причина да се отвори истрага